В Угорщині намагаються вберегти від забруднення Дунай [відео]

  Токсичні відходи з алюмінієвого комбінату в Угорщині не потрапили до місцевих джерел питної води. Про це повідомив, міністр внутрішніх справ Шандор Пінтер. Зараз рятувальники намагаються вберегти від забруднення і води Дунаю. Вони також шукають людей, які зникли під час трагедії безвісти.

  Щонайменше, рік знадобиться Угорщині для відновлення постраждалого регіону. Про це заявив міністр охорони навколишнього середовища Золтан Іллєш. У відомстві ще не підрахували точну суму збитків, але вже встановили, що вона вимірюватиметься десятками мільйонів доларів. Зараз рятувальники в екстренному режимі будують нову дамбу на пошкодженому резервуарі.

  За оцінками уряду, настільки масштабна техногенна катастрофа трапилася в історії Угорщини вперше. Водою з червоним шламом затоплено населені пункти в трьох областях на заході країни. Там діє режим надзвичайного стану. Правоохоронці перевіряють документи і допитують свідків. Влада вимагає в найкоротші терміни встановити винуватців трагедії.

  Віктор Орбан, прем`єр-міністр Угорщини: "Наскільки мені відомо, доказів, що аварію спричинили якісь погодні умови - немає. Все вказує на людську помилку під час експлуатації резервуару. Кожен угорець хоче дізнатися хто саме винен у загибелі людей і пошкодженні приватної власності".

  Розлив води з відходами на великому угорському алюмінєвому заводі стався в понеділок увечері. Аварія призвела до загибелі чотирьох людей, шестеро - зникли безвісти. Більше ста двадцяти - звернулися до лікарень з хімічними опіками.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Останній день тижня моди в Парижі
  Наступний матеріал
  Тимошенко буде просити Венеціанську комісію оцінити рішення КС щодо скасування політреформи [відео]
  Теги: