В Таїланді розширили зону евакуації населення

  Таїланд потерпає від нищівної повені. Рівень води у річці Чао Прая і далі підвищується. Вихідними він може сягти трьох метрів. У найвищій зоні ризику - столиця, Бангкок. Зону евакуації розширили ще на три райони. Таїланд переживає напотужніші за останні півсторіччя повені, спричинені зливами. Загинули вже майже чотириста людей.

  Масштабна евакуація триває у Таїланді. Влада заявила, що не в змозі впоратися із потоком людей, які залишають місто, і закликала населення виїжджати самотужки. Щоправда, втекти від високої води вкрай складно. Через стихію лише частково працює залізниця та автобуси. На дорогах - затори. У нормальному режимі функціонує лише міжнародний аеропорт у Бангкоку. Не поспішають зі столиці лише туристи.

  Лі Юй, працівник туристичної компанії: "Нині ми скасували туристичні поїздки Бангкоком. Поки ще пропонуємо подорожі до острова Пхукет, втім, усе буде залежати від ситуації. Якщо висока вода дістанеться популярних туристичних місць - ми припинемо возити туди відпочивальників".

  Військові підрозділи і прості мешканці, які записалися у волонтери, квапливо зводять нові укріплення та водозахисні споруди. Спеціальне обладнання вже надіслав Китай. До рятувальних робіт долучилися і медики. Лікарі кажуть - люди не можуть додзвонитися до спеціальних служб, тому просять допомоги у шпиталів. Медики дістаються затоплених районів човнами.

  Сапот Сумрітваніча, головний лікар: "До усіх, хто телефонує і просить допомоги, надсилаємо машини або човни і рятуємо постраждалих. Ми не можемо кинути напризволяще своїх співвітчизників".

  Тисячі людей опинилися відрізаними від світу внаслідок найпотужніших повеней у Таїланді за останні п`ятдесят років.

  Тен Кавкаен, місцевий мешканець: "Люди запасаються харчами, адже у магазинах майже не лишилося продуктів".

  Через стихію у Таїланді закрилися десятки підприємств, зокрема - численні японські автоконцерни.

  Осаму Фудзімора, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Через повінь у Таїланді наші підприємства змушені були закритися. Звичайно, це призведе до перебоїв у їхній роботі. Це відчують на собі не лише японці, а інші азійські країни".

  Від високої води Таїланд потерпає вже кілька місяців поспіль. Через зливи у полоні негоди - майже третина території країни. Кілька країн, зокрема  й вітчизняне МЗС, закликало своїх громадян відкласти подорожі до Таїланду.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Туреччині з-під завалів врятували 13-річного підлітка
  Наступний матеріал
  В Лівії почали розслідування причин смерті Муаммара Каддафі
  Теги: