У Туреччині з-під завалів врятували 13-річного підлітка

  570 тіл дістали з-під завалів рятувальники у Туреччині. Влада вже заявила про згортання пошукових робіт найближчим часом. Нині рятувальні роботи тривають лише у кількох місцях. Останнім живим з-під уламків вдалося дістати 13-річного хлопчика. Десяткам тисяч людей, чиї домівки зруйнувала стихія, міжнародна спільнота надає гуманітарну допомогу. Україна стала однією з перших держав, які відгукнулися на заклик про допомогу влади Туреччини.

  Майже сто десять годин перебував під уламками будинку тринадцятирічний хлопчик з міста Ерджиш. Під час землетрусу він зазнав кількох травм. Проте, допомоги дочекався. Пошукову ж операцію майже повністю згорнули. Фахівці повідомляють, що за нульової температури шанси знайти вцілілих через п`ять днів після землетрусу є незначними. Всього, від початку рятувальної операції, живими з-під завалів дістали близько двох сотень осіб.

  Рятувальник: "У порятунку хлопчика брали участь відразу три бригади. Ми витягнули його з під завалів і відразу ж відвезли до шпиталю. Після попереднього огляду, лікарі назвали стан його здоров`я задовільним".

  Три десятки країн відгукнулися на заклики про допомогу від уряду Туреччини. Одними з перших прибули українські, французькі та ізраїльські літаки. Велику кількість товарів надіслали також місцеві неурядові організації. У гуманітарних вантажах, здебільшого - намети, обігрівачі, ковдри та їжа.

  Фуля Гулада, президент пошуково-рятувального клубу університету Бахчешехир: "Ми привезли багато товарів для малюків. Адже вони, певно, найбільше страждають у цих складних умовах. В нашому вантажі - підгузники, дитяче харчування, іграшки, книжки, одяг. Також взяли багато пічок і ковдр - щоби люди не замерзали".

  Після значної кількості випадків мародерства, влада Туреччини оголосила, що переходить до адресного надання гуманітарної допомоги. В першу чергу її отримають ті люди, які втратили свої домівки. Таких у регіоні - близько сорока тисяч. Кількість жертв недільного землетрусу на південному сході Туреччини перевищила півтисячі, але, за словами рятувальників, під завалами можуть перебувати ще сотні тіл. У тисяча дев`ятсот дев`яносто дев`ятому році подібний за потужністю землетрус у Туреччині забрав життя двадцяти тисяч людей.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Австралії виготовили найбільшу в світі золоту монету
  Наступний матеріал
  В Таїланді розширили зону евакуації населення
  Теги: