daily.com.ua

В США Конгрес уперше зміг подолати вето Обами

  Тепер родичі загиблих унаслідок терактів 11 вересня можуть позиватися до влади Саудівської Аравії з вимогою виплатити компенсацію

  Конгрес США вперше за 8 років подолав вето президента Барака Обами на закон, який дозволяє американцям судитися із урядом Саудівської Аравії у справі терактів 11 вересня.

  Тож тепер родичі загиблих унаслідок терактів можуть позиватися до Ер-Ріяду із вимогою виплатити компенсацію. Раніше чимало експертів звинувачували Саудівську Аравію у причетності до терактів. Крім того, 15 із 19 терористів  були громадянами цієї країни.

  Обама вважав, що закон загрожуватиме  союзницьким відносинам США на Близькому Сході. До того ж - дозволить громадянам інших держав позиватися до Вашингтона. Саудівська Аравія ухвалення документа вже засудила і пригрозила вивести багатомільярдні інвестиції з американської економіки.

  "Позиція президента була принциповою. Звісно, рішення Конгресу - це їхнє право. Але я знаю, що група сенаторів вже написала листа, в якому шкодують, що голосували за це. Тепер вже пізно вести переговори. Деякі парламентарі, очевидно, навіть не розуміли, які негативні наслідки нестиме закон", - заявив речник Білого Дому Джон Ернест.

  "Ми очікуємо дуже бурхливої реакції Ер-Ріяда. Звісно, закон ухвалили прямо перед виборами, щоб показати виборцям, що депутати піклуються про народ. Відносини між США та Саудівською Аравією зазнаватимуть змін. Щоправда, на це необхідний час, щоб всі розібралися із юридичною процедурою подачі позову до суду", - зазначив аналітик Дослідницького центру країн Перської Затоки Джон Сфакіанкіс.

  Попередній матеріал
  Зміни до закону про суддів мають стати поштовхом до створення антикорупційного суду - Ситник
  Наступний матеріал
  США допускають введення нових санкцій проти Росії

  Обама та Меркель закликали якнайшвидше розпочати розведення сил на Сході

  "Це сталося наче вчора" – Обама вшанував пам'ять жертв терактів 11 вересня

  Обама: Терористи ніколи не зможуть перемогти США – ми будемо до них безжалістними

  Обама застеріг США від "божевільних ідей" Трампа