Фото blogbeatz.com

В Росії збираються заборонити Twitter

  Роскомнадзор готовий повністю заблокувати доступ до Twitter в Росії, якщо керівництво компанії не погодиться надавати інформацію та дозволити блокувати своїх користувачів.


  Як розповів в інтерв'ю "Известиям" заступник голови відомства Максим Ксензов, Twitter працює по протоколу https , де застосовується шифрування при передачі інформації про запити до сторінок сайту . У зв'язку з цим технічні системи, що здійснюють блокування окремих сторінок сайту, не можуть розпізнати зашифрований трафік.

  З 1 серпня в Росії почне діяти закон, згідно з яким блогери, інтернет-публікації яких читають більше 3 тисяч користувачів на добу, зобов'язані будуть зареєструватися у Роскомнадзорі . Популярні блогери, починаючи з цієї дати не зможуть поширювати "держтаємниці", використовувати нецензурну лексику і публікувати заборонений в РФ контент. Дія закону пошириться не тільки на російські ресурси, які при необхідності повинні будуть надати інформацію про "своїх блогерів" , але і на іноземні, зокрема, Twitter, Facebook і YouTube.

  Як зазначив Ксензов,якщо Google або Facebook прислухаються до приписів видалити "незаконний" контент, то Twitter послідовно відмовляється виконувати вимоги Роскомнадзора.

  "У Twitter працює кілька десятків людей, система управління розосереджена. Співробітник, який там відповідає за взаємодію з іншими країнами, - колишній радник міністра енергетики США. Саме по собі таке кадрове рішення наводить на певні думки, -розповів представник Роскомнадзору. - У мене є стійке відчуття, що Twitter - це глобальний інструмент просування політичної інформації. У взаємодії з нами вони використовують свою аудиторію як засіб досягнення цілей".

  "При цьому значимість користувача як особистості, його інтереси для цієї компанії зведені до рівня плінтуса. Послідовно відмовляючись виконувати наші вимоги, вони спеціально створюють умови, в яких блокування цього ресурсу на території нашої країни стає практично неминучою", - заявив Ксензов.

  За словами чиновника, у Росії навіть завтраможуть протягом декількох хвилин заблокувати Twitter або Facebook. "Ми не бачимо вцьому великих ризиків. Якщо в якийсь момент ми оцінюємо, що наслідки від "вимикання" соціальних мереж будуть менш істотними порівняно з тією шкодою, якої завдає російському суспільству неконструктивна позиція керівництва міжнародних компаній, томи зробимо те, що зобов'язані зробити за законом", - заявив заступник голови Роскомнадзору.

  Прийнятий у травні закон про блогерів викликав значний суспільний резонанс . Росіяни, які усвідомлюють наслідки нововведень, вважають, що ці заборони "перетворюють країну на Північну Корею".

  Попередній матеріал
  Кількість біженців з Криму на материковій Україні сягнула 7000 осіб
  Наступний матеріал
  Окупаційна влада Криму до літа заборонила мітинги та масові заходи