5.ua

В Росії заборонили "непатріотичний" підручник з математики через гномів

  Міністерство освіти та науки РФ виключило із переліку дозволених шкільних посібників підручник із математики для перших-четвертих класів автора Людмили Петерсон.

  Як повідомляє російське видання Znak.com, другий за популярністю у країні навчальний посібник не пройшов державну експертизу, тому що «зміст підручника не сприяє формуванню патріотизму».

  Як заявила експерт Російської академії освіти (РАО) Любов Ульяхіна, "зміст підручника (з математики – ред.) не сприяє формуванню патріотизму. Герої творів Дж. Родарі, Ш. Перро, братів Грімм, А.А. Мілна, А. Ліндгрен, Е. Распе, гноми, ельфи, факіри зі зміями, троє поросят навряд чи покликані виховувати почуття патріотизму та гордості за свою країну і свій народ".

  У Росії раз на рік усі підручники повинні пройти державну експертизу, яка складається із трьох частин: наукової, педагогічної та громадської. Наукову експертизу підручник Петерсон пройшов на відмінно, однак на педагогічному етапі Ульянова "зарубала" книгу, пише видання.

  "Так, математика - наука точна. Яке, здавалося б, вона має відношення до любові до Батьківщини? Але при цьому автори підручників ставлять завдання сформувати дитину як особистість, а не тільки навчити його рахувати. Що ми бачимо з перших же сторінок: гноми, Білосніжка - це представники іншомовної культури. Ось знову гноми - мене стало дивувати, що вони тут роблять в такій кількості, чи працюють вони на розуміння при вирішенні тих чи інших математичних задач. І я прийшла до висновку, що не мають вони прямого відношення до вирішення, взагалі незрозуміло, чим вони зайняті. Ось, мавпа якась, Червона Шапочка. Коли на мене почалися нападки: мовляв, патріотизм у підручнику математики - це смішно, я порахувала: з 119 намальованих тут персонажів тільки дев'ять мають відношення до російської культури. Вибачте, ні, патріотизм - це не смішно, це наша ментальність", - розповіла експерт у інтерв‘ю Znak.com.

  Однією із головних претензій Ульянової було те, що на сторінках підручника багато гномів. За її словами, "звертає на себе увагу і те, з якою любов'ю промальовані персонажі західної культури і наскільки недбало наші".

  Експерт також звинуватила автора підручника у тому, що він не вчить думати, а деякі ілюстрації спонукають дітей до насильства.

  Попередній матеріал
  Шукачі зниклих без вісті майданівців звинуватили силовиків у бездіяльності
  Наступний матеріал
  “АвтоВАЗ” поновить поставки автомобілів в Україну через місяць або два - ЗМІ
  Loading...