В Китаї тривають приготування до Нового року

  Останні приготування до святкування Нового року - у Китаї. На вулицях виступають танцювальні колективи, у крамницях - черги за сувенірами, а на вокзалах - за квитками. Одна з найбільших країн світу готується до нового року за місячним календарем. Рік дракона настане у ніч проти понеділка.

  Дракони й леви з`явилися на найбільших сценах міст Китаю. Цьогоріч традиційна новорічна вистава сповнена особливого значення - адже за два дні країна відзначатиме початок року дракона.

  Китаянка: "Я така щаслива, я просто в захваті! Незабаром розпочнеться весняний фестиваль, це ж таке свято! Я зичу нашій країні процвітання, а людям - щастя!"

  Цьогоріч дракони - незаперечні фаворити новорічних святкувань і головні герої численних вистав і танцювальних постанов. Їх шиють та роблять із паперу. Деякі трупи дивують глядачів драконами, які світяться в темряві. Театральні колективи виступають не тільки на вулицях та в концертних залах, а навіть під водою.

  Не сидять склавши руки й ремісники і художники. Зображення драконів роблять із будь-чого. Від традиційного малювання й скульптури - до вирізання з бляшанок з-під напоїв, плетіння з бамбукового листя або ліплення з рисової пасти. Сувеніри розкуповують надто швидко, адже вони мають принести щастя та добробут у новому році. Гаряча пора - й у фахівців із фен-шуй. Їхні прогнози цікавлять не тільки пересічних китайців, а навіть фондову біржу.

  Філіп Чоу, фахівець із фен-шуй для фондових ринків: "Необхідно пам`ятати, що дракон - це істота, яка дуже швидко рухається, вона агресивна та енергійна. Це означає, що в рік дракона можна заробити багато грошей, але діяти потрібно блискавично. Ми очікуємо, що ринок буде жорстким щонайменше перші чотири місяці року. Усі справи мають бути завершені до початку грудня - до того часу енергія дракона вичерпається".

  Усі прогнози мають бути оприлюднені, а сувеніри продані в найближчі два дні. Потім Китай почне святкувати. Зазвичай, новий рік відзначають майже два тижні. За традицією, китайці на цей період повертаються до батьківської оселі. Для багатьох заробітчан - це єдина можливість побачити родину. Задля цього вони долають тисячі кілометрів. Цьогоріч за період святкувань китайські перевізники мають забезпечити міграцію понад 3 мільярдів пасажирів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Захід США потерпає від лісових пожеж
  Наступний матеріал
  В Китаї собака вигодовує тритижневих тигренят
  Теги: