В країнах ЄС фіксують рекордне похолодання

  Кількість замерзлих на смерть в Європі перевищила півтори сотні людей. Глобальне потепління обернулося для країн Європи надзвичайно суворою зимою. Кількаметрові замети та люті морози вбивають та калічать єропейців. Незвичні до таких холодів, у багатьох країнах люди, буквально, борються за виживання.

  Ще одна країна побила температурний рекорд. У Латвії удень мінус двадцять, уночі - мінус 30 градусів. Такої холоднечі на початку лютого тут не фіксували від початку метеорологічних спостережень майже півтора століття тому. Тільки одного разу, у 1956-му, у Латвії зареєстрували абсолютний рекорд - мінус 40. Школи у країні закрилися. Притулки для безхатченків - переповнені. Через холоднечу, в будинках перегріваються грубки. У лікарнях - багато пацієнтів із обмороженням.

  Андрейс Левінс, головний лікар опікового центру: "У нас багато пацієнтів з вулиці або просто дуже бідних. Усіх - підібрали нетверезими на вулиці. Скільки вони так пролежали - невідомо. Тому в багатьох серйозні ушкодження, доводиться ампутувати кінцівки".

  В Італії сильних морозів немає. Натомість, країну просто засипало снігом. Він падає навіть у Римі. 40 сантиметрів опадів - такого в італійській столиці не бачили з 80-х років минулого століття. У країні не закривали школи, утім, у п`ятницю на уроки потрапили тільки 5 відсотків дітей. Решта - не доїхали через замети та затори. Від погоди постраждали й туристи. Через ожеледицю закриті для відвідувачів Колізей та Римський форум.

  Туристка зі США: "Сніг - це красиво. Ми почуваємося за такої погоди майже, як удома".

  У Франції поки що комфортна температура - близько мінус 5 вдень. Багато років зима в країні була дуже м`якою. Метеорологи попереджають - уже найближчими днями сильні морози можуть дістатися Франції. Поки що французи упевнені, шо не замерзнуть.

  Француз: "Та все нормально. Це ж зима, має бути холодно. Зараз люди надто турбуються через те, що в давнину було абсолютно нормальним".

  Француз: "Для мене мороз - не проблема. Я люблю зиму - хай буде сніг, це так красиво. Просто треба тепло вдягатися".

  Потерпають від холоду не тільки люди. У бухарестському зоопарку рятують теплолюбивих тварин. Для інших сильні морози навіть у радість - сибірські тигри покидають утеплені будки і проводять більшість свого часу на повітрі.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масштабні заворушення в Єгипті - загинули 4 особи
  Наступний матеріал
  У Криму рятують диких птахів, що залишились на зимівлю
  Теги: