У Криму рятують диких птахів, що залишились на зимівлю

  Диких птахів рятують у Криму. Через сильні морози їхні місця зимівлі – узбережжя та озера - вкрила крига. Щодня євпаторійські рятувальники розбивають ополонку на озері Сасик-Сиваш, де зимує понад сотня птахів.

  Кілька разів на тиждень до озера Сасик-Сиваш приїжджає родина з Євпаторії. Щозими підгодовувати диких птахів - це їхня сімейна багаторічна традиція.

  Оксана Тиртишник, мешканка Євпаторії: "Мы каждый год приезжаем, кормим птиц, подкармливаем их. Помогаем им не замерзнуть в трудную минуту, в холодные времена такие".

  До узбережжя приходять і інші євпаторійці. Несуть птахам хліб і зерно. Кажуть, навіть морози - не перешкода, адже пернатим іще гірше.

  Євпаторійці: "Приезжаем, потому что лебедям надо что-то кушать. Есть возможность помочь - помогаем".

  Євпаторійці: "Просто, им зимой нечемо есть, искать трудно в снегу и нужно кидать в море, чтобы они покушали".

  Не дають ополонці остаточно замерзнути місцеві МНСники. Нині озеро Сасик-Сиваш, де зимують дикі птахи, промерзло на 15 сантиметрів.

  Володимир Лунін, рятувальник: "Ну вот, это лом универсальный, так сказать, пожарный наш. Единственное самое действенное средство для данных действий. Вот таким образом мы расширяем наши водные пространства".

  Рятувальники кажуть: ополонка радіусом у 400 метрів щоночі зменшується майже удвічі. Тож, розширяти її доводиться кожного ранку. Якщо цього не робити - птахи можуть вмерзнути у кригу і загинути".

  Андрій Куколевський, в.о. нач. Євпаторійського управління МНС: "Есть договоренность у нас с Евпаторийским зооуголком, если вдруг есть случаи - мы сразу передаем. В позапрошлом году были случаи обморожения лебедей, в этом году случаев обморожения еще не было".

  Рятувальники опікуватимуться птахами, доки не спадуть морози. На озері Сасик–Сиваш під Євпаторією нині зимують чайки, баклани, качки та білі лебеді.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Євпаторія, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В країнах ЄС фіксують рекордне похолодання
  Наступний матеріал
  Погода: синоптики прогнозують незначне послаблення морозів
  Теги: