В Казахстані судять учасників заворушень у Жанаозені

  Поновилося засідання суду над особами, яких звинувачують у грудневих заворушеннях у казахстанському Жанаозені. Слухання відбуваються у місті Актау. Зранку засідання відклали через неявку одного з підсудних.

  Приміщення, розраховане на 300 місць, переповнене. Ще принаймні стільки ж людей - лишилися на вулиці. На лаві підсудних - 37 осіб. Їм інкримінують участь у заворушеннях, які супроводжувалися погромами, підпалами, крадіжками та насильством. У підбурюванні до сутичок опозиція звинувачує владу й вимагає звільнити підозрюваних. Заворушення почалися в Жанаозені торік у грудні під час святкування Дня незалежності. За офіційними даними, загинули 16-ро людей. У місті запровадили надзвичайний стан та ввели війська..

  Булат Абілов, лідер опозиції: "Давайте підемо до голови місцевої адміністрації та вимагатимемо, щоби суд відбувався у більшому приміщенні. Тоді всі охочі зможуть бути присутніми на процесі".

  Амантай Жаумітбай, родич підсудного: "Там только рабочие. Люди Жанаозена не виноваты. Этот суд - полный .... Они сказали, что суд будет открытым, но людей не пускают вовнуть. Пришла одна семья - 12 человек - и никого не пустили. Мы не знаем, кто сидит внутри".

  Попередній матеріал
  Громадські організації моніторитимуть хід парламентських виборів
  Наступний матеріал
  Батько "тулузького стрільця" судитиметься з урядом Франції за смерть сина
  Теги: