В Італії відродили давній сорт винограду

  Італійські винороби відродили давній сорт винограду Дорона. Вино з нього назвали "Венісса". Цей сорт був відомий ще 600 років тому, але останні кілька сторіч - занепав. Цьогоріч колекціонери уперше зможуть скуштувати рідкісне вино.

  Другим життям виноград Дорона завдячує родині Бісол. Саме вона розшукала у кількох місцевих мешканців цей давній сорт. Протягом чотирьох років винороби працювали над його відродженням. 2010-го - нарешті зібрали перший врожай, рік вино дозрівало і тепер - готове до споживання. Трунок має таку ж назву, як і маєток виноробів - "Венісса". Саме в ньому відбулася перша дегустація.

  Джанлука Бісол, власник маєтку "Венісса": "Це вино привернуло увагу колекціонерів із усього світу. За рік, поки воно дозрівало, ми отримали багато замовлень. Усі хочуть долучити його до своїх колекцій через унікальність цього врожаю. Важливо також і те, що ми суворо дотримуємося технології як вирощування винограду, так і виробництва вина".

  Виноградники маєтку родини Бісол розташовані на острові Маццорбо у Венеціанській лагуні. Півтисячі років тому він був важливим торговельним центром і відтоді - відомий своїми виноградниками й садами. Виноробство на острові занепало, коли Венеція перебрала на себе роль основного міста в регіоні.

  Мауріціо Саеттіні, виробник вина: "Історичний аспект цього вина - надзвичайно важливий. Його цінність також в унікальності - смак вина залежить від землі, на якій виростили виноград, та клімату".

  Перший врожай вина - це майже 5 тисяч пляшок. У продажу вони з`являться лише в лютому. Бісоли планують продавати вино щонайменше по 100 євро. Утім, уже зараз майже половина партії зарезервована, переважно покупцями з Італії, Японії, Австралії. Тож на момент, коли вино з`явиться у крамницях - його вартість може зрости через обмежену кількість пляшок.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Журналісти ВВС оголосилли страйк проти урізання бюджету
  Наступний матеріал
  У Бразилії протестували проти зростання рівня злочинності
  Теги: