В Італії узаконили одностатеві союзи

  Якби голосування відбулося інакше, прем'єр змушений був би подати у відставку

  У середу, 11 травня, нижня палата парламенту Італії ухвалила закон, згідно з яким у країні одностатеві союзи отримують юридичне визнання.

  Як повідомляє Associated Press, закон підтримали 369 депутатів, проти проголосували 193, а ще двоє парламентаріїв утрималися.

  Зазначається, що законопроект про одностатеві союзи пройшов парламентське голосування автоматично, оскільки прем'єр-міністр Маттео Ренці виніс законопроект на голосування, пов'язавши його прийняття з питанням про довіру кабінету. Якби голосування відбулося інакше, прем'єр змушений був би подати у відставку.

  Більшість депутатів вирішили проголосувати за закон після того, як із нього прибрали пункт про право одностатевих пар на усиновлення дітей. У зв'язку з цим італійська ЛГБТ-спільнота визнала законопроект "зрадницьким".

  Відповідно до прийнятого закону, одностатеві пари при укладенні цивільного союзу отримують більшість прав, включаючи можливість використовувати одне прізвище, право на спадкування, право на відвідування партнера в лікарні.

  У минулому році Європейський суд з прав людини постановив, що відсутність в Італії норм про одностатеві союзи або шлюби є порушенням прав людини.

  Попередній матеріал
  Жодної магії: в панамських документах знайшовся офшор зірки "Гаррі Поттера"
  Наступний матеріал
  Ситуація на Сході погіршилась: поблизу Чермалика бойовики били з протитанкових ракетних комплексів

  Верховний суд США узаконив одностатеві шлюби в усіх штатах

  Фінляндія узаконила одностатеві шлюби

  Парламент Естонії узаконив одностатеві союзи

  У Парижі мітингують противники та прихильники закону про одностатеві шлюби

  В Уругваї дозволили одностатеві шлюби

  Парламент Британії прийняв Закон про одностатеві шлюби