В Італії тривають акції протесту проти освітньої реформи

  Протести студентів в Італії. Молоді люди невдоволені планами уряду впровадити освітню реформу. У Римі тисячі демонстрантів зібралися біля будівлі парламенту, потому пройшлися центром міста, завадивши дорожньому руху. Подібні акції відбуваються в інших італійських містах.

  На вулиці великих італійських міст вийшли тисячі студентів. Молоді люди виступають проти реформи освіти, яку обговорює парламент. Зокрема, законопроект передбачає, що витрати на малопопулярні факультети скоротять на користь тих, яким надають перевагу. Противники реформи стверджують - такий підхід знизить якість освіти і завадить вишам гідно фінансувати наукові дослідження.

  Протестувальник: "Їхня реформа не пройде, ми не допустимо цього! Ми не залишимо цього місця, доки вони не скажуть, що відмовляються від своїх планів".

  Виступи студентів відбуваються у Римі, Генуї, Мілані та інших італійських містах. У Флоренції вони переросли у сутички з поліцією. Кілька протестувальників і правоохоронців зазнали легких травм. У Палермо демонстранти на кілька годин заблокували міський вокзал. А у Пізі студенти захопили всесвітньо відому пам`ятку - вежу, що падає. Протестувальники не пускали туристів до головної споруди міста.

  Протестувальник: "Парламент, який хоче позбавити нас майбутнього, слід розпустити. Вони планують поховати науку у нашій країні, перетворити освітню галузь на інструмент заробляння грошей".

  Напередодні масові акції протесту студентів відбулися у Великій Британії. Там виступали проти збільшення плати за навчання у вишах, яку планують підняти майже утричі. Демонстрації переросли у сутички з поліцією та безлад.

  Попередній матеріал
  До музею Голодоморів передали 8,5 тис. свідчень очевидців
  Наступний матеріал
  У Нью-Йорку відбудеться парад повітряних куль до Дня подяки
  Теги: