До музею Голодоморів передали 8,5 тис. свідчень очевидців

  Вісім із половиною тисяч задокументованих свідчень очевидців штучного голоду 1932-33 років передали в музей "Меморіал пам`яті жертв Голодоморів в Україні". Це - 42 папки текстових матеріалів, 180 аудіо та 25 відеокасет, які допоможуть науковцям дослідити білі плями української історії.
  Упродовж семи років учні, студенти та краєзнавці шукали та спілкувалися зі свідками Голодомору в Україні у рамках програми "Уроки історії". Музейники мають на меті перевести наданий архів у цифровий формат та зробити його доступним для загального перегляду чи наукових досліджень. "Меморіал пам`яті жертв Голодоморів в Україні" - наймолодший національний музей та єдиний, який спеціалізується виключно на цій тематиці. За рік роботи його відвідали близько 280 тисяч осіб.

  Олександр Максимчук, голова правління благодійного фонду: "Ці свідчення почали збиратися тільки в 2003 році, тоді, коли дуже багато свідків цієї жахливої трагедії українського народу, і тому воно є актуальним. Ми продовжуємо цю роботу".

  Віктор Діденко, директор національного музею "Меморіал пам`яті жертв Голодоморів в Україні": "В наших державних архівах відсутні дані за цілі райони, за цілі населені пункти. І ці документи нам зараз якраз поможуть, щоби дійсно встановити скільки ж людей загинуло".

  Попередній матеріал
  Британська королева відвідала ОАЕ
  Наступний матеріал
  В Італії тривають акції протесту проти освітньої реформи
  Теги: