В Італії - референдум по чотирьом питанням

  В Італії відбувається всенародний референдум. На нього - винесли 4 питання. Два із них - про приватизацію водних ресурсів. Одне - про майбутнє атомної енергетики у країні. І іще одне питання стосується надання дозволу прем"єру та урядовцям - не з`являтися на розгляд судових справ, у яких вони проходят як обвинувачені.

  На референдум винесені - чотири питання. Два з них - стосуються приватизації водних ресурсів. Але увага політиків, журналістів та простих громадян - зосереджена переважно на двох інших. Йдеться про про розвиток італійської атомної енергетики та скасування закону про поважну причину.

  Антоніо ді П`єтро, лідер партії Italy of values: "Вода, повітря і законність - це те, що стосується не лише лівих, правих чи центристів. Питання, на які мають відповісти громадяни - дуже прості. Чи хочете ви, щоб у нашій країні будували АЕС? Чи бажаєте, щоб воду міг пити кожен, чи лише ті, хто може це собі дозволити? Чи вважаєте ви, що закони повинні бути однаковими і для можновладців і для простих людей?"

  Питання про атомні електростанції у Італії - вкрай актуальне. Натепер у країні немає діючих АЕС: від них відмовилися одразу після Чорнобильської катастрофи. Втім, минулого року уряд Берлусконі вирішив відновити програму розвитку атомної енергетики. Це викликало протести багатьох громадських та екологічних організацій. Після аварії на японській Фукусімі - уряд оголосив річний мораторій на відновлення цієї програми. Зараз всенародне голосування має показати, чи бажають італійці знову користуватися електрикою з АЕС.

  Джузеппе Онфуріо, голова італійського осередку Greenpeace: "Цей референдум покаже, скільки людей у Італії - проти атомних станцій. Гадаю, їх буде дуже багато. Атомна енергетика у Італії - не має майбутнього, незважаючи на те, що з цього приводу думає влада".

  Останнє питання референдуму - про скасування так званого закону про поважну причину. Його ухвалили минулого року, з ініціативи прибічників Берлусконі. Згідно з ним - прем`єр-міністр та члени уряду можуть не приходити на судові засідання, якщо  мають на це поважні причини.  Цей закон неодноразово рятував   чинного прем`єра. Проти якого зараз тривають аж чотири судових процеси.

  Серджіо Карлоне, мешканець Рима: "Сподіваюсь, італійці усвідомлюють усю важливість референдуму. Замість того, щоб піти на пляж чи по своїх справах - вони мають прийти і проголосувати".

  Еліза Зані, студентка: "Усі питання - дуже важливі, про це багато говорять у нашій країні. Обов`язок громадян - висловити свою думку по них. Я обов`язково візьму участь у референдумі".

  Всенародне голосування триватиме два дні. За цей час свою думку зможуть висловити близько 47 мільйонів італійців. Щоб референдум вважався таким, що відбувся -  проголосувати мають  не менше половини виборців. 

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Лісові пожежі у США
  Наступний матеріал
  Міжнародний фестиваль вогню у столиції [відео]
  Теги: