Міжнародний фестиваль вогню у столиції [відео]

    У перший день - на стадіоні "Спартак" із полум`ям жонглювали і виконували акробатичні номери. Мистецтво підкорювати вогняну стихію - демонстрували фаєрники з України, Росії, а також з Фінляндії, Німеччини, США, Литви і Великої Британії.

    Щоби полум`ям дмухати тернопільчанину? Олександру треба небагато - пляшка гасу та запалений.

    Так вогнем плюється вже 2 роки. За цей час цистерну гасу видув. Трохи і сам хильнув.

    Десятирічна Люба - наймолодша учасниця фаєр-фесту - тільки мріє вогнем дихати. Поки що лише крутить.  

    Зараз хитромудрі петлі вимальовує без іскри, бо вдягнута у синтетику. За правилами безпеки, з вогнем потоваришувати можна, лише якщо на тобі натуральні тканини. А волосся зібрано у хвіст.

    Усі ці люди - із факелами у руках - абсолютно різних професій. І частіше за все до циркового мистецтва не мають жодного стосунку. Як ось ця трійця з Німеччини.

    Як з вогником працювати на повну, демонструють із заходом сонця.

    На сцені стадіону "Спартак" - чи не самі іноземці - підкорювачі вогню з Фінляндії, Великобритані, США, Литви та Росії. Цирк та театр, танці та акробатичні номери. Полум`ям малюють хитромудрі петлі, жонглюють та дихають.

    Глядачів відійти просять на відстань щонайменше 15 метрів. Та ті до іскор лише линуть.

    Самі ж майстри вогняного жанру не перестають нагадувати - не намагайтися повторити це удома. Самі бо перші кілька місяців трюкам навчалися без вогню. Та й не наодинці - на спеціальних майстер-класах. Такі і під час фестивалю проводили. Завдяки таким запальним урокам український воняний жанр і розвинули.

    П`ять років тому на першому київському фаєр-фесті полум`ям жонглювали не більше 50ти вогнекрутів. Нині - чотири з половиною сотні. Наступного року обіцяють встановити новий рекорд - за кількістю і фаєрщиків, і країн-учасниць. Тоді - кажуть - запалять - не лише стадіон. А й увесь Київ.

    Марія Коренюк, Олексій Іванченков та Юрій Підлісевич, 5 канал

    Попередній матеріал
    В Італії - референдум по чотирьом питанням
    Наступний матеріал
    Евакуйовувати українців з Ємену почнуть російські літаки
    Теги: