5.ua

В Італії піднімають затонулий лайнер "Коста Конкордія"

  Унікальна операція у галузі судноплавства розпочалася біля берегів італійського острова Джильо. Там піднімають затонулий круїзний лайнер Коста Конкордія.

  За планом, роботи мали початися ще дві години тому, але вчасному стартові завадив шторм. Досі таких великих кораблів з дна, так близько від берега, інженери не витягали. Конкордія завдовжки як три футбольних поля, а важить 114 000 тон. Під лайнером спорудили підводну платформу. На повітряних подушках судно планують повернути у вертикальне положення. Утім відбуксують Конкордію вже навесні. Усе це коштуватиме майже мільярд доларів, саме стільки, до реч,і коштує і сам корабель. Нагадаємо, торік у січні Коста Конкордія налетіла на рифи, перекинулася і сіла на мілину. На борту перебувало майже чотири тисячі пасажирів. 32 людини загинули. 

  Сабріна Басіні, місцева мешканка: "Ми усі сподіваємося, що операція пройде за планом і нічого непердбачуваного не станеться. Головне, щоби у воду не потрапили отруйні речовини. Після того, як Конкордію відбуксирують, на нашому острові все нарешті стане, як раніше, знову запанують мир та спокій, яких ми так прагнемо".

  Попередній матеріал
  В Одесі ліквідовують наслідки негоди
  Наступний матеріал
  У Сирії планують знищити усю хімзброю у 2014 році