5.ua

У Сирії планують знищити усю хімзброю у 2014 році

  Доповідь інспекторів ООН про застосування хімзброї у Сиріїі представить Радбезу Генеральний Секретар Організації Об`єднаних Націй Пан Гі Мун. Він вже отримав усі необхідні документи від експертів. Між тим перемогою назвав Дамаск домовленості, досягнуті під час перемов у Женеві.

   

  Після триденних дебатів держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров презентували план, згідно з яким сирійський режим вивезе з країни і знищить весь хімічний арсенал до середини наступного року. Барак Обама цю ідею привітав, втім попередив: якщо дипломатичні зусилля не призведуть до бажаного результату, США готові до військового удару. Зі схожою заявою виступив і французький президент. 

  Франсуа Олланд, президент Франції: "У жодному разі не слід припиняти тиск міжнародної спільноти на сирійський режим. Саме США та Франція спонукали Росію взяти ініціативу у свої руки і висунути план про хімічне роззброєння Дамаска. Режим Асада мусить усвідомити: якщо дипломатичні заходи не подіють, Захід все ще може повернутися до плану військового втручання. Зараз багато залежить від того, які дані  оприлюднять інспектори ООН".

  Попередній матеріал
  В Італії піднімають затонулий лайнер "Коста Конкордія"
  Наступний матеріал
  У Німеччині виступ Меркель перервали через літаючу камеру