Cпецпроект: в Іспанії викрили російського шпигуна, що 20 років провів під чужим ім'ям

  Черепанов – перший розвідник-нелегал, якого вдалося розкрити у Європі з часів "холодної війни"

  В Іспанії викрили російського розвідника, що 20 років провів у країні під чужим ім'ям. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на видання Politico.

  Зазначається, що Сергій Черепанов працював у Мадриді під ім'ям Генрі Фріта, проте насправді був агентом російської зовнішньої розвідки.

  Як повідомив виданню бізнес-партнер агента в Іспанії, чоловік часто збирався у "закордонні ділові поїздки". Крім того, просив про допомогу в пошуку "аналітичних чи брокерських доповідей про газопроводи у Східній Європі".

  Видання наголошує, що прослухало телефонну розмову Фріта (Черепанова), яка підтверджує його належність до розвідки РФ.

  За наявними даними, Черепанов зник з поля зору у 2010 році після того, як ФБР заарештувала десять російських розвідників-нелегалів у США. Джерела видання наголосили, що розсекретити агента вдалося завдяки тій самій інформації, що потрапила до ФБР у 2010 році.

  Європейські джерела вважають, що з часів "холодної війни" кількість агентів спецслужб Росії у ЄС зросла удвічі, проте Черепанов – перший розвідник-нелегал, якого вдалося розкрити у Європі з часів холодної війни.

  Наразі неможливо встановити масштаби збитків, який могла нанести робота Черепанова безпеці західних держав, зазначає Politico.

  Як стверджують європейські джерела Politico, в Європі працюють від 10 до 15 розвідників-нелегалів, які видають себе за французів, британців, німців, італійців.

  Нагадаємо, 3 червня цьогоріч апеляційний суд Львівської області засудив до 10 років позбавлення волі російського шпигуна. Як повідомляв 5.ua, 2 квітня 2016 року СБУ опублікувала відео затримання російського шпигуна, що служив у лавах ЗСУ.

  Попередній матеріал
  Волонтери попереджають про нові провокації російських окупантів
  Наступний матеріал
  Євро-2016: Стали відомі прогнози букмекерів на матч Україна–Північна Ірландія

  У Росії церковника засудили на 12 років за держзраду і шпигунство для США

  У Львові російський шпигун отримав 10 років за ґратами

  СБУ: на Донбасі терористи катують дітей, щоб змусити їх шпигувати

  У Росії громадянина Литви посадили на 12 років за шпигунство