В Іспанії вступив у дію найжорстокіший анти-тютюновий закон в Європі

  Новим правилам, які забороняють курити у громадських місцях - опираються іспанці. Найжорсткіший анти-тютюновй закон у Європі набрав чинності після нового року і забороняє палити не лише у закритих приміщеннях, а навіть просто неба - приміром, якщо на подвір`ї лікарні, або школи.

  Іспанських курців так просто не налякати. Антинікотиновий закон вже два тижні як забороняє палити не тільки у розважальних закладах, ресторанах та кав`ярнях, а навіть на вулиці - поблизу  шкіл, лікарень, дитячих майданчиків. Навіть за столиком на відкритому повітрі офіціант зробить вам зауваження за дим, якщо заклад розташований поблизу паркової зони. Проте тамтешні курці не відмовляють собі у задоволенні викурити цигарку, не зважаючи на штрафи.

  Еварісто Ноней: "Як на мене, можна було б дозволити викурити цигарку після обіду, якщо б за сусіднім столиком клієнти були не проти".

  Лідія Гарсія: "Тепер я не знаю, де можна палити. Це не справедливо - для нас курців треба виділити окремі місця у розважальних закладах і ресторанах, і тоді, усім би було добре".

  Офіціанти, через яких, власне, і розпочалася антитютюнова кампанія в Іспанії, бо вони найчастіше хворіють на рак легенів і астму, подекуди скаржаться на зниження прибутків. Але є серед них і прибічники суворого закону.

  Еміліо Окана, менеджер бару: "Я чув від колег, що доходи барів та ресторанів насправді зменшилися після ухвалення закону. Утім наш заклад поки що не збиткує. І я можу працювати у більш сприятливих умовах. Тут хоч зараз можна дихати"

  Раніше в Іспанії вже діяв закон, що забороняв курити у розважальних закладах. Маленькі за плошею паби та бари мали право обирати, яких клієнтів обслуговувати - курців чи тих, хто за здоровий спосіб життя. Великі центри ділили зони між ними. Здебільшого власники були на боці перших. Тепер, за новим законом, курити у закритих приміщеннях не можна взагалі.

  Манель Сантіна, лікар: "Сподіваюся цей закон буде більш ефективним. Звичайно є затяті курці. Проте чим більше забороняти, тим складніше опиратисяя. Врешті решт людина кине курити".

  Новий закон і справді може змусити кинути палити, позаяк порушникам  загрожує стягнення від тридцяти до шестисот євро. А закладам, які дозволять клієнтам затягнутися цигаркою, слід буде викласти від десяти до шестисот тисяч євро.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Німеччині з берігів вийшла річка Майн і затопила центр Франкфурта
  Наступний матеріал
  У Тунісі кількість жертв через сутички демонстрантів із поліцією зросла до 23 чоловік
  Теги: