В Індії відбувається міжнародний фестиваль повітряних зміїв

  Барвисті метелики, фантастичні тварини і птахи, казкові герої, стародавні боги і усе це у небі над індійським Ахмедабадом. У місті відбувається міжнародний фестиваль повітряних зміїв. Свої літальні апарати привезли понад три сотні команд. Серед них не лише місцеві умільці, а й гості з інших країн. Подивитися на фантазії учасників фестивалю прийшли тисячі людей.
  Завтра в Індії віздначатимуть свято Макар Санкранті. Воно символізує завершення зими і повернення тепла. До цього дня - і приурочений  традиційний фестиваль повітряних зміїв. Свої літаючі конструкції - привезли на свято понад триста команд, близько третини з них гості з-за кордону. Кожен з учасників - намагався вразити публіку - розміром, незвичайною формою чи багатим оздобленням зміїв. Команда із Франції, приміром показала велетенських надувних ляльок.

  П`єр Ваше, учасник фестивалю з Франції: "Ми привезли сюди гігантських ляльок. Зазвичай ми надуваємо їх, підвішуємо до повітряних зміїв і примушуємо танцювати, керуючи літальними конструкціями. Але сьогодні недостатньо вітряно, тож наші ляльки - просто ходять по землі".

  Гості фесту можуть придбати власних повітряних зміїв на будь-який смак. За офіційними даними, у місті в  індустрії виготовлення літаючих розваг зайняті 30 тисяч людей. Місцеві - залюбки показують приїжджим, як виготовляти зміїв з підручних матеріалів. Втім, такі уроки для аматорів. А справжні фахівці міркують, як застосувати в улюбленій справі високі технології.

  Берт Матен, учасник фестивалю з Бельгії: "Я приєдную відеокамеру до повітряного змія і запускаю його якнайвище. У результаті отримую кадри з висоти пташиного польоту. Дуже незвична перспектива під камерою ширяють змії, далеко на землі - ходять люди. Виглядає це дуже ефектно".

  Зазвичай окрім демонстрації літаючих шедеврів - на фестивалі в Ахмедабаді влаштовують ще й бої повітряних зміїв. Завдання їхніх учасників - перерізати ниткою свого літального апарата - нитку суперника, щоби його змій впав не землю. Такі битви, як правило, проводять у останній день свята. Втім, цьогоріч знайшлися розбишаки, які не дочекалися офіційного оголошення дуелей.

  Найкращі експонати фестивалю - невдовзі поїдуть до Дубая. Там цьогоріч - вперше відбудеться міжнародний фестиваль повітряних зміїв. Участь у ньому візьмуть команди  з Європи, США, Кувейту та Арабських Еміратів.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Під загрозою видобуток нафти у Нігерії
  Наступний матеріал
  Один із найнезвичніших готелів світу відкрився у Лондоні
  Теги: