В Чилі вже врятовано 6 гірників, операція триває

  Чилійські гірники, полонені шахти Сан Хосе, побачать світло на два місяці раніше, ніж планували. Вже шістьох з них звільнили з підземної пастки рятувальники. До заваленої штольні спустили спеціальну капсулу, оснащену телекамерками, що дозволить контролювати кожну хвилину рятувальної операції. Визволення, за прогнозами фахівців, триватиме півтори доби.

  До заваленої штольні Сан-Хосе спустили спеціальну капсулу, оснащену телекомунікаційним обладнанням, що дозволить контролювати кожну хвилину рятувальної операції. Визволення, за прогнозами фахівців, триватиме пітори доби.

  Справжнє свято панує у "Таборі надії" над заваленою шахтою Сан-Хосе. Понад два місяці чекання - і  ось перший врятований з підземної пастки на поверхні.

  Народ скандує: "Чилі!"

  Гірника Флоренсіо Авалоса особисто вітає президент Чилі Себастьян Пін`єра. Потому - кілька коментарів для преси - і одразу до шпиталю. Але кілька хвилин медики таки дозволяють гірнику провести з дітьми, дружиною та родичами.

  Хеорхіна Галлехульо, племінниця шахтаря: "Ми усі зараз відчуваємо невимовну радість. Відчуття настільки приголомшливі, що важко втриматися від сліз".

  Себастьян Пін`єра, президент Чилі: "Флоренсіо сказав мені, що вдячний чилійському народові за те, що держава не покинула гірників напризволяще і зробила все можливе для їхнього порятунку".

  Гірників витягатимуть зі штольні по черзі - за спеціальним списком. На підйом кожного знадобиться до години часу. Тож, завершити останній етап операції у шахті Сан-Хосе планують за півтори доби. За підьомом у капсулі спостергатиме рятувальник, обов`язок якого - перевіряти готовність приладів до підйому. Капсулу обладнали телефонним зв`язком, а у шахті встановили відеокамери. Саме через встановлення додаткових телекомунікацій початок рятувальної операції  перенесли на кілька годин.

  Лоуренс Голборн, міністр гірничої промисловості: "Затримка рятувальної операції була повязана з тим, що ми проводили останні тести і встановлювали додаткові телефонні комунікації всередині капсули".

  Після визволення з підземного полону на гірників чекає тривалий період адаптації: адже вони прожили на глибині 700 метрів майже сімдесят діб. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Археологи виявили поселення ХІІ ст. у центрі Львова [відео]
  Наступний матеріал
  Молодіжка програла матч, але таки пройшла у фінал ЧЄ-2011
  Теги: