Археологи виявили поселення ХІІ ст. у центрі Львова [відео]

  Унікальні знахідки давньоруської культури відкопали археологи у середмісті Львова. Серед давніх артефактів - уламки керамічних виробів, ножі та прядлиця із червоного шиферу. Саме ці речі і наштовхнули науковців до переконання, що Данило Галицький заснував Львів не на порожній, а на вже заселеній території. А це дає підставу для дискусії про іншу дату народження міста Лева.

  Керівник експедиції Назар Войтович показує місце, де на глибині понад 3 метри науковці розкопали раритетні речі.

  Знайдену прядлицю із червоного шиферу у 12 столітті використовували для виробництва шнурівки. Археологи кажуть - експедиції пощастило, адже знайти артефакти кінця 12 століття у Львові вдається не часто. На цьому місці натрапити на таку знахідку не очікували. У 16 та 19 століттях тут зводили та перебудовували споруди, руйнуючи культурні нашарування.

  Іван Назар, археолог: "Будь-яка центральна частина Львова є досить цікавою в плані археологічних досліджень, тобто надіялися щось знайти, от натрапили, хоч і невеличка частинка. Але все таки натрапили на частинку збереженого непорушного культурного шару 12 століття".

  За три тижні роботи на місці майбутнього готелю археологи знайшли понад 200 фрагментів давніх виробів. Щоправда усі вони потребують докладного вивчення. Проте вже нині можна стверджувати - ця територія була заселена задовго до приходу у місто князя Данила Галицького, якого вважають засновником Львова.

  Богдан Сало, науковий співробітник: "Княже місто Львів - воно не виросло на голому місці, тобто тут ще до того було поселення, і не можна сказати, що в один момент сказав князь Данило: "Давайте побудуємо місто". На той час це вже, можна було сказати, був такий, судячи по знахідкам, житло. Якийсь виробничий центр".

  На зиму місце розкопок законсервують. Роботи продовжать навесні. Археологи переконані - тоді зможуть знайти ще чимало речей, що збагатять історію Львова.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон. Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЄС допоможе Угорщині подолати наслідки катастрофи - Баррозу
  Наступний матеріал
  В Чилі вже врятовано 6 гірників, операція триває
  Теги: