В Азії відзначають день капітуляції Японії у Другій світовій війні

  Капітуляцію Японії у Другій світовій війні відзначають країни Азії. У Токіо влаштували пам`ятні церемонії, а в колишніх колоніях - святкові.

  Гуляють, зокрема, на Корейському півострові. Він відновив незалежність рівно 66 років тому, коли японський імператор визнав поразку перед союзниками. Завершилася окупація, що тривала понад три десятиліття. 15-те срепня відзначають на державному рівні в обох частинах півострова. На півночі - як День визволення, на півдні - як День незалежності.

  Лі Мен Бак, президент Південної Кореї: "Японія має розповідати своїй молоді правду про минуле. Лише знаючи історію, ми зможемо разом рухатися до спільного майбутнього. Це дуже важливо для добробуту Північно-Східної Азії та всього світу".

  В Японії 15-те серпня теж провокує суперечки щодо минулого. Найбільша з них - довкола храму Ясукуні, де поховані учасники війни. Для багатьох японців вони - герої, але для Міжнародного трибуналу - воєнні злочинці. Сьогодні у храмі - десятки тисяч гостей, але не прийшли ані імператор з дружиною, ані прем`єр-міністр Японії.

  Попередній матеріал
  Дружина Черновецького вимагає розлучення
  Наступний матеріал
  Друге засідання суду над Мубараком супроводжувалось мітингами та бійками
  Теги: