Друге засідання суду над Мубараком супроводжувалось мітингами та бійками

  Завершилося друге засідання суду над Хосні Мубараком. Наступне призначили на 5 вересня. На ньому - слухатимуть свідків. Суддя заборонив подальшу відеотрансляцію засідань та вирішив знову об`єднати справи колишніх президента та міністра внутрішніх справ Аль-Адлі. Екс-чільника Єгипту звинувачують у розстрілах демонстрантів. Якщо його визнають винним, йому загрожує смертна кара.

  Екс-президент Єгипту Хосні Мубарак сьогодні вдруге постав перед судом. Його обвинувачують у розстрілі демонстрантів під час заворушень у січні та лютому цього року. Кілька сотень людей зібралися під будівлею Поліцейської академії, де відбуваються слухання. Вони влаштували мітинг - як на підтримку Мубарака, так і проти нього.

  Противник Мубарака: "Сьогодні найщасливіший день для єгиптян. Єдине, чого ми прагнемо - чесний суд. Потрібно дати Мубараку можливість виправдатися. Якби я був на його місці, я б прагнув правосуддя".

  Прихильник Мубарака: "Тут є люди, які вважають Мубарака винним. Але ми його підтримуємо. У будь-якому випадку, ми поважатимемо рішення суддів. Хоча, звичайно, сподіваємося, що нашого президента виправдають".

  Прибічників Мубарака зібралося удвічі більше, ніж противників. Незабаром мітинги переросли в сутички. Демонстранти кидали каміння та пляшки. Постраждали - 53 людини, п`ятьох - шпиталізували. Будівля, в якій відбувається суд, оточена поліцією та бронетехнікою. Безпеку ззовні забезпечують 5 тисяч поліцейських.

  Єгипетські ЗМІ очікували від сьогоднішнього засідання сенсацій. Зокрема, сподівалися, що Хосні Мубарак розповість, хто саме віддавав накази про розстріл мирних демонстрантів та озброював снайперів на площі Тахрір. Адвокати екс-президента наполягають на його невинуватості і запевняють, що Мубарак лише намагався уникнути хаосу в країні. Нагадаємо, колишнього чільника держави звинувачують у корупції, шахрайстві, зловживанні службовим становищем та розстрілі демонстрантів під час протестів. Тоді загинули близько 9 сотень осіб.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Азії відзначають день капітуляції Японії у Другій світовій війні
  Наступний матеріал
  У Скадовську пройшов 13-й дитячий фестиваль "Чорноморські ігри"
  Теги: