В Австралії шукають винних у масшабних лісових пожежах

  Нищівні пожежі - на Зеленому континенті. В Австралії уже згоріли десятки будинків і тисячі гектарів лісу. Сотні людей влада евакуювала. У небезпечному регіоні перекриті дороги і закриті школи. З вогнем борються майже півтисячі пожежників. За останніми даними, причиною займання стала необережність працівників національного парку.

  Знаряддя для дайвінгу врятувало життя австралійцю під час лісової пожежі. Коли вогонь почав підбиратися до будинку, 53-річний Пітер Фабрічі вирішив залишитися та рятувати оселю. Одягнув - незаймистий одяг, щоби не вчадіти - озброївся маскою для дайвингу та балонами з киснем. Утім, невдовзі Пітер був змушений рятуватися у сусідському басейні.

  Пітер Фабрічі, мешканець Маргарет Рівер: "Вогонь був усюди, вітер ставав дедалі сильнішим. Я залишався в будинку, скільки міг. Тоді взяв маску та балони і пірнув до басейну. Я залишався на дні десь 5 хвилин. Дивився нагору - там усе було червоне й чорне. Коли я, зрештою, наважився виринути, був вражений - будинок не загорівся!"

  Лісова пожежа почалася вранці в середу. Вигоріли вже понад 12 тисяч гектарів у популярному курортному регіоні. Знищені - 37 будинків. Очевидці розповідають: вогонь поширюється миттєво.

  Колін Барнетт, прем`єр штату Західна Австралія: "Загорілася трава при дорозі. Вогонь був заввишки півметра. А тоді раптом спалахнули дерева. За кілька секунд!"

  Із регіону евакуйовані сотні місцевих мешканців та відпочивальників. Вони не зможуть повернутися щонайменше до понеділка. Майже 400 випускників шкіл змушені скасувати випускні бали на курортах. Уряд Австралії покладає відповідальність за пожежу на міністерство охорони довкілля. За попередніми даними, причиною пожежі стало спалення сухостою в національному парку. Утім, у міністерстві це заперечують.

  Роджер Армстронг, інспектор із надзвичайних ситуацій: "Я наголошую - ми б ніколи не стали палити сухостій, якщо оголошено підвищену небезпеку пожежі. Ми завершили роботу задовго до того".

  Якщо провину працівників парку доведуть - на них чекатиме покарання. Міністерство також зобов`яжуть виплатити компенсації постраждалим. Цього разу загасити пожежу вдасться швидко. Адже в регіоні вже почався дощ, який допоможе вогнеборцям упоратися з полум`ям. Утім, прогнози метеорологів на літо, яке саме починається в Австралії, обіцяють суху й спекотну погоду. А отже - нові пожежі.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кримські винахідники зібрали міні-гелікоптер власної конструкції
  Наступний матеріал
  Британські знаменитості судяться із папараці через втручання в особисте життя
  Теги: