В Африці всю ніч свяктували відставку Мубарака [репортаж, відео]

  Всю ніч святкували відставку Хосні Мубарака в країнах Північної Африки та Близького Сходу. Від Марокко до Саудівської Аравії прокотилася хвиля радощів з приводу завершення 30-річного правління авторитарного президента. Мешканців регіону надзвичайно надихнув приклад успішної революції в одній з найбільших країн арабського світу. Проте деякі країни регіону з тривогою сприйняли цю звістку. В Ізраїлі побоюються, що в разі приходу до влади в Єгипті ісламістів, під загрозою може опинитися мирна угода 1979-го року.

  Пострілами в повітря та святковими феєрверками зустріли новину про відставку президента Єгипту Мубарака в Лівані. Тисячі мешканців столиці країни - Бейрута - спільно помолилися за успіх революції. Біля єгипетського посольства всю ніч співали і танцювали сотні людей.

  Радісними вигуками відреагували на зміну влади в Єгипті громадяни Йорданії. На початку лютого через масові акції протесту в країні змінився уряд. Але йорданці вимагають у влади нових парламентських виборів. Успіх єгипетської революції дав місцевіій опозиції надію на остаточну перемогу.

  Святкують перемогу єгипетської реолюції і в Секторі Газа. Представники руху ХАМАС, який перебуває там при владі, сподіваються, що нове керівництво країни стане наїхній бік в конфлікті з Ізраїлем.

  Проте деякі політологи стверджують, що єгипетська революція  дуже схожа на військовий переворот. Адже владу президент Мубарак всупереч конституції передав не спікеру парламенту, а вищій військовій раді. Не поспішає зі своєю реакцією на події в Єгипті Ізраїль. Тель-Авів побоюється, що радикальні рухи можуть наполягти на перегляді мирного договору, який був пілписаний обома країнами у 1979-ому році. 

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Місія МВФ продовжила роботу в Києві
  Наступний матеріал
  Berlinale. Представлено стрічку "Додаткова застава" з К. Спейсі у головній ролі
  Теги: