Berlinale. Представлено стрічку "Додаткова застава" з К. Спейсі у головній ролі

  Розпочалася боротьба за золотих і срібних ведмедів на "Берлінале". Першою стрічкою, яка бере участь у конкурсній програмі, став фільм Джей Сі Чендора - "Додаткова застава". Темою картини є нещодавня світова економічна криза. Відкрити ж покази стрічок з Латинської Америки випало аргентинському "Призу". У фільмі розповідається про диктатуру в країні протягом 70-х років минулого століття.

  Наслідки людської жадібності для працівників окремого нью-йоркського банку і для світу вцілому показав у фільмі "Додаткова застава" американський режисер Джей Сі Чендор. Зіграли у стрічці відразу кілька зірок Голлівуда - Кевін Спейсі, Джеремі Айронс та Демі Мур. У трагікомічному жанрі картина демонструє, як за добу на початку кризи змінилася економіка всієї планети.

  Про життя родини дисидентів у сімдесятих роках минулого століття в Буенос-Айресі розповідає аргентинська стрічка - "Приз". Семирічна дочка несвідомо виказує політичні погляди своїх батьків у шкільному творі. Протягом фільму сім`я намагається виправити його на прийнятний для тогочасного диктаторського режиму варіант і уникнути покарання. Акторка, яка зіграла вчительку, на власні очі бачила політичні розправи тих років.

  Цьогоріч у конкурсній програмі Берлінале беруть участь двадцять дві картини з усіх куточків планети. Серед них - стрічка Олександра Міндадзе "У суботу", створена спільно Україною, Німеччиною та Росією. Її покажуть чотирнадцятого лютого. Тоді ж у Берліні відбудеться й "українська вечірка", на якій презентуватимуть позаконкурсні вітчизняні фільми.

  Олександр Войтко, 5 канал 

  Попередній матеріал
  В Африці всю ніч свяктували відставку Мубарака [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Діаспора просить Бузека продовжити моніторинг демократії в Україні
  Теги: