В Афганістані розстріляли акцію протесту - є загиблі

  Хвилю масових протестів в Афганістані викликало спалення Корану пастором у Флориді. Другий день поспіль у сутичках демонстрантів з правоохоронцями гинуть люди. В Кандагарі поліція застрелила 9-х учасників акції протесту, більше 40 - поранені. Правоохоронці стверджують, що натовп намагався взяти штурмом будівлі місії Організації Об`єднаних Націй та уряду. Напередодні під час заворушень в Мазарі-Шарифі загинули 12 людей. Там запровадили надзвичайний стан.

  Вогонь на ураження відкрила поліція у протестувальників в афганському місті Кандагар. Правоохоронці стверджують - це був останній спосіб зупинити юрбу, яка намагалася вдертися до місії Організації Об`єднаних Націй та штурмувала урядові будівлі. Влада країни звинувачує в організації масових заворушень талібів й обіцяє швидко знайти та покарати зловмисників, які підбурюють громадян до сутичок із поліцією.

  Земарі Башарі, речник міністерства внутрішніх справ Афганістану: "Поліція проводить розслідування. Необхідно дізнатися подробиці подій і оцінити адекватність дій правоохоронців. Високопосадовці з`ясовують ситуацію".

  Напередодні через спалення Корану американським пастором протестувальники напали на місію ООН у місті Мазарі-Шариф. Під час сутички демонстрантів із правоохоронцями загинули 12-теро людей, серед них восьмеро - співробітники ООН. В Організації Об`єднаних Націй засудили атаки на свої місії. Представники мітингувальників стверджують - охоронці першими почали стріляти в них.

  Ален Лерой, голова миротворчої місії ООН: "ООН не була ціллю нападників. Їм потрібна була якась мішень, імовірно, міжнародна. Саме такою є місія ООН у Мазарі-Шарифі".

  Аманулла Хан, протестувальник: "Ми прийшли до офісу ООН, щоби висловити свій протест. Охоронці місії раптом почали стріляти в нас. Ми були змушені захищатися. Виникла сутичка, яку зупинила поліція".

  Після атак на офіси ООН та урядові будівлі влада Афганістану запровадила додаткові заходи безпеки на півночі країни. В Мазарі-Шарифі, зокрема, оголосили надзвичайний стан. Міста в регіоні патрулюватимуть посилені загони поліції. У такий спосіб уряд країни намагається зупинити хвилю насильства, яка призвела до наймасштабнішої атаки на представництва ООН за всю історію Афганістану. 

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  04.04 розпочинається саміт Україна-ЄС
  Наступний матеріал
  Конкурс українського романсу імені Квітки Цісик у Львові [репортаж, відео]
  Теги: