Конкурс українського романсу імені Квітки Цісик у Львові [репортаж, відео]

  Конкурс українського романсу імені Квітки Цісик влаштували у Львові. У першому міжнародному змаганні зголосилося взяти участь 14 учасників із 8 країн. Вони популяризують творчість співачки, яка народилася і виросла у Сполучених Штатах Америки, але душею і піснею завжди залишалася українкою.

  17-річна учасниця конкурсу зі США Христина Махно захоплюється творчістю Квітки Цісик уже багато років. У її репертуарі чимало пісень та романсів відомої у Сполучених Штатів співачки. Любов до української пісні Христині змалечку прищепили батьки, вихідці з України. А натхнення надає навчання у тій же школі, де навчалася сама Цісик. Молода виконавиця каже - знає усе про відому землячку і захоплюється її голосом та любов»ю до України.

  Мама конкурсантки - Світлана Махно – дивується -творчість Квітки Цісик більше знають за океаном, аніж в Україні. Тому і привезла доньку до Львова, щоби популяризувати українські романси, які свого часу виконувала Квітка Цісик.

  Нинішній конкурс - доброчинний. На зібрані кошти організатори придбають пересувний мамограф.  Натхненник конкурсу -  американець українського походження - каже, усі жінки з родини Цісик померли від раку грудей. Сама Цісик пішла із життя у 45 років через цю страшну недугу. 

  Окрім конкурсу, у одній із львіських шкіл відкриють кімнату–музей Квітки Цісик та посадять дерево імені Цісик у світовому саду українства.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Афганістані розстріляли акцію протесту - є загиблі
  Наступний матеріал
  Аварійну посадку здійснив літак у США
  Теги:
  Loading...