$5 трильйонів виділяють країни G20 для стимулювання світової економіки

  П`ять трильйонів доларів виділяють країни Великої двадцятки для стимулювання світової економіки. Один трильйон мають дати Міжнародному валютному фонду та Світовому Банку. Такі підсумкові результати саміту G20, який завершився у Лондоні. Фінальне комюніке оприлюднив британський прем`єр Ґордон Браун. Усі кошти підуть на подолання рецесії та безробіття і відновлення кредитування. Ще двісті п`ятдесят мільярдів - дадуть на стимулювання глобальної торгівлі. Нинішнім самітом Великої двадцятки світові лідери задоволені. Але крапку у переговорах не ставлять. Наступне антикризове зібрання G20 відбудеться цього ж року.
  Велика двадцятка завершила свою роботу у Лондоні. Результат дводенних формальних і неформальних дискусій оцінили у чималу суму - трильйон доларів. Їх виділять міжнародним фінансовим інституціям - МВФ та Світовому банку. Загальна ж сума піде на подолання рецесії і становитиме п`ять трильйонів. Результатами зустрічі задоволени усі країни-учасниці. І навіть Ніколя Саркозі, який погрожував покинути зібрання, якщо не встановлять жорсткіший контроль над світовими фінансовими установами. Його вимоги - виконано. Учасники домовилися боротись із фінансовими махінаціями у країнах так званого "податкового раю". Список цих країн невдовзі оприлюднить Організація економічного співробітництва у Європі.

  Ґордон Браун, прем`єр-міністр Великої Британії: "В цей день увесь світ об`єднався, щоб дати відсіч світовій фінансовій кризі. І не лише на словах, але з планом глобального відновлення у руках. Також ми маємо чіткий графік виконання ухвалених рішень. Це допоможе нам зменшити рецесію і врятувати робочі місця. Ми узгодили виділення додаткових ресурсів у розмірі трильона доларів у світову економіку за посередництва Міжнародного валютного фонду та інших інституцій. Ці гроші будуть доступні для усіх країн-членів МВФ".

  Лондонський  антикризовий саміт Великої двадцятки - значно продуктивніший, аніж попередні - така оцінка і учасників, і оглядачів. Окрім колективних домовленостей щодо подолання фінансової кризи, учасники провели низку двосторонніх зустрічей. Так, Білий дім та Піднебесна домовилися поновити діалог у воєнній сфері, перерваний попередньої адміністрацією США. Торкнулися штати  мілітарних питань і  у розмові з Дмитром Мєдвєдєвим. Кремль погодився співпрацювати з Америкою у питанні Афганістану і провести діалог про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Детальніше обговорення цих тем - попереду. Так само як і інші нагальні питання. Їх вирішуватимуть уже цього року, на двох наступних самітах Великої двадцятки, які відбудуться у США та Японії.

  Гелена Суарес, представник гуманітарної організації: "Більшість країн, що зазнали згубного впливу фінансової кризи - не належать до Великої двадцятки. Це найбідніші держави, котрі лише чекають на розвиток. Пригнобленими у світі є жінки. Жаль, що їх було небагато серед учасників цього саміту. Усі ці питання іще потребуватимуть подальшого обговорення".

  Закінчення саміту стало справжнім полегшенням для пересічних лондонців. Увесь час саміту у британській столиці не вщухали масові протеси, жертвами яких стала одна людина. Понад півтори сотні - заарештовані.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.56Мб)
  Попередній матеріал
  Довідка в аеропорту "Бориспіль" стала платною (репортаж)
  Наступний матеріал
  Масові сутички під час антинатовських протестів - є поранені
  Теги:
  Loading...