$345 млн надає ООН на відновлення Сектору Ґаза (РОЗШИРЕНО)

  Триста сорок п’ять мільйонів доларів надає Організація Об’єднаних Націй на відновлення Сектору Ґаза. За місяць після припинення вогню - палестинський анклав досі на межі гуманітарної кризи. Адже більшість населення отримує харчі від миротворчих організацій. З часу припинення ізраїльської операції – жодну зруйновану будівлю не відновили.

  Мільйон чотириста тисяч палестинців – фактично голодуючі біженці. Так звітують миротворці та гуманітарні місії, які працюють у регіоні. Щодня біля приміщень різноманітних агенцій вишикуються довжелезні черги за харчами та питною водою. Третина усього населення живе у наметах, адже ізраїльські ракети зруйнували тисячі будівель. Відновлювати у Секторі Ґаза потрібно усе – оселі, лікарні, школи та магазини. Саме на це ООН спрямовує триста сорок п’ять мільйонів доларів.

  Фатіма аль-Габен, місцева мешканка: "Єдине, чого я прошу – поверніть мені рідний будинок, відбудуйте його. Я дуже дякую за допомогу від ООН. І уся моя сім`я дякує".

  Карен Абе Заєд, представниця ООН у Секторі Ґаза: "Ми справді дамо ці кошти на відновлення Cектору протягом найближчих дев’яти місяців. Ці гроші спрямують на освіту дітей та відновлення будинків постраждалих палестинців. Арабські країни також мають намір допомагати анклаву і це дуже доречно, адже ситуація у регіоні – катастрофічна".

  За останніми даними, за двадцять два дні обстрілів загинули майже тисяча триста палестинців, більшість із яких - саме мирні мешканці. Третина загиблих – жінки та маленькі діти. Припинення війни Ізраїль та ХАМАС - незалежно один від одного - оголосили рівно місяць тому. Утім мир досі - лише на папері та на словах. Де-не-де сторони обмінюються авіаударами, Ізраїль досі блокує усі КПП на кордоні з Сектором Ґаза. Тож доправити до анклаву гуманітарну допомогу практично неможливо.

  Самал Файяд, прем’єр-міністр Палестинської автономії: "Все що нам потрібно – це запевняння міжнародної спільноти у тому, що відновлення регіону розпочнеться найближчим часом. Нам потрібна допомога у всьому, і для цього насамперед треба примусити Ізраїль відкрити доступ до Сектору".

  Сьогодні вночі ізраїльська армія знову завдала авіаудару по палестинському анклаву. Цього разу військовим вдалося зруйнувати щонайменше сім підземних тунелів на кордоні з Єгиптом та одну охоронну базу ХАМАСу. На обурення палестинців офіційний Тель-Авів зауважив, що з часу перемир’я – палестинські екстремісти випустили у бік Ізраїлю сорок п’ять ракет.

  Попередній матеріал
  ЄБРР надасть українським банкам майже $600 млн для рефінансування
  Наступний матеріал
  Скандал в українському відборі до "Євробачення-2009"
  Теги:
  Loading...