Уряд Японії створив комісію для розслідування аварії на "Фукусімі-1"

  У Японії на АЕС "Фукусіма-1" розплавилися паливні стрижні на усіх трьох аварійних реакторах. Це визнала компанія-оператор станції "Токіо Електрик Пауер". Ще місяць тому фахівці запевняли, що розплавлення сталося лише на першому блоці.

  ТЕПКО, компанія-оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1", підтвердила інформацію про те, що на першому реакторі повністю розплавилися паливні стрижні, а на другому та третьому енергоблоках сталося часткове розплавлення. ТЕПКО також офіційно визнала, що можуть бути пошкоджені внутрішні корпуси усіх трьох реакторів. Утім, компанія запевняє - охолоджувальна система на 2 і 3 реакторах працювала довше, тож вони постраждали значно менше. До того ж, більша частина палива залишилася всередині енергоблоків і зараз стабільно охолоджується.

  Дзюн`їті Мацумото, генеральний менеджер ТЕПКО: "На другому і третьому реакторах ситуацію врятувало те, що система охолодження працювала ще деякий час після аварії".

  Уряд Японії створив спеціальну комісію для розслідування обставин аварії на АЕС "Фукусіма-1". До її складу увійдуть юристи, науковці та представники влади. Очолить її професор Етаро Хатамура, фахівець із теорії помилок у промисловості. За результатами роботи комісії розроблять нові правила безпеки для АЕС. Утім, пересічні японці вже не вірять у те, що атомна енергетика може бути безпечною. Вони влаштовують протести і вимагають зупинити всі АЕС.

  Протестувальник: "Настав час позбутися ядерної енергії і перейти на відновлювані джерела енергії. Якщо ми цього не зробимо зараз - усі жертви атомної аварії будуть марними".

  Аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася 11 березня внаслідок потужного землетрусу. Хвилі цунамі заввишки 15 метрів затопили підвали станції та вивели з ладу охолоджувальні системи. Реактори АЕС були сильно пошкоджені. Влада Японії евакуювала з території поблизу Фукусіми понад 80 тисяч людей.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Ємені поновилися сутички між представниками влади і опозиції
  Наступний матеріал
  Вулканічний попіл паралізував повітряне сполучення у Великій Британії
  Теги: