Уряд Ізраїлю розпочав виселення на батьківщину нелегалів із Південного Судану [відео]

  Уряд Ізраїлю розпочав виселення на батьківщину нелегалів із Південного Судану - однієї з найбільших країн світу. Репатріація відбувається в рамках програми "Повернення додому". Її запровадила влада для боротьби з нелегальною міграцією. Лише за останній тиждень у країні арештували три сотні заробітчан.

  Першу групу нелегальних мігрантів особисто проводжає чільник МВС Ізраїлю. Загалом мають провести 120 суданців. Перед відправленням усіх щепили від поширених в Африці хвороб та надали фінансову допомогу.

  Симон Тут, мігрант з Південного Судану: "Ми вирішили повертатися. Не боїмося уряду Ізраїлю, це ж дружня країна. Але зараз - їдемо додому. Можливо, колись - ми повернемося".

  Репатріація суданців відбувається мирно і добровільно. Нелегалів поставили перед вибором - в`язниця або квиток додому та матеріальна компенсація: тисяча євро кожному дорослому та 500 євро - дітям. За тиждень залишити Ізраїль погодилися 5 сотень африканців. Загалом за програмою планують відправити додому 4 з половиною тисячі заробітчан.

  Беньямін Нетаньяху, прем`єр-міністр Ізраїлю: "У найближчі кілька місяців ми зведемо огорожу на південному кордоні. Окрім цього, ми припинили переміщення іммігрантів від кордону всередину країни. Від минулого тижня відповідно до нового закону всіх нелегалів негайно затримують. Ми також зводимо спецальні центри, в яких можуть перебувати десятки тисяч нелегальних мігрантів".

  Кілька сотень людей, які виїжджають - це крапля в морі - стверджує влада Ізраїлю. За даними їхнього уряду, за останні 7 років до країни в`їхали близько 60 тисяч мігрантів з африканського континенту. Вони потрапляють до країни через кордон з Єгиптом. Багато хто одразу здається владі й намагається отримати статус біженця. За міжнародними конвенціями, Ізраїль не може негайно відправити іммігрантів на батьківщину.

  Гарел Локер, керівник, адміністрації прем`єр-міністра Ізраїлю: "Сюди прибули представники уряду південного Судану. Вони працюють разом із нами, щоби повернути своїх громадян додому. Утім, набагато більшою проблемою є мільйони людей, які хочуть приїхати до Ізраїлю".

  Ізраїльтяни звинувачують нелегалів із Африки у різкому зростанні рівня злочинності. Вони селяться групами у бідних кварталах. Місцеві мешканці вкрай незадоволені новими сусідами. Звинувачують їх у зґвалтуваннях, крадіжках та інших злочинах. Останнім часом - почастішали акції протесту та напади на вихідців з Африки.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  ЄС не купуватиме іранську нафту
  Наступний матеріал
  Робочу поїздку на острів Крит здійснив губернатор Київщини
  Теги: