Уряд Іспанії почав боротися з незаконним будівництвом на курортах

  Боротьба із незаконними забудовами по-іспанськи. Під прицілом урядовців опинилися курортні перлини країни: численні вілли та готелі на узбережжі Середземного моря. Згідно з законодавством пляжі вважаються державною власністю. Тепер на маєтки, будинки та готелі, зведені менше ніж у п`ятисот метрах від берегової лінії, чекає знесення.
  Будинок на березі моря у сонячній Іспанії - мрія для багатьох європейців. Проте вже двадцять років таке будівництво незаконне - відповідний закон ухвалили ще вісімдесят восьмого. Утім, завдяки хабарам та особистим зв`язкам, компанії все одно зводили курорти. Люди, часто іноземці, купували будинки навіть не знаючи, що порушують закон. Нині вони змушені виїжджати.

  Кліфорд Картер, домовласник: "Уряд забирає будинок і нічого не дає натомість. Ще й робить нам послугу: "Ви можете пожити у будинку, який колись був вашим". Що це за компенсація? Дозволити людині жити у її власному будинку!"

  Уперше про "береговий закон" згадали чотири роки тому, коли до влади прийшли соціалісти. Цьогоріч вони знову перемогли на виборах і збираються повернутися до "зачистки" узбережжя. Нових споруд тут не будуватимуть. Власникам тих, що є - дадуть час виїхати. Максимальний термін - для особливих випадків - 60 років. Проте туристичний бізнес так легко здаватися не має наміру. Власники прибережних готелів мають намір позиватися до суду.

  Роже Зімерман, директор готелю: "Ми не розуміємо, до чого тут "береговий закон"! Він має стосуватися лише нелегальних будівель. Наприклад тих, які збудували вже після впровадження закону".

  До активних дій уряд підштовхнула громадська кампанія проти необмеженого будівництва,  а особливо висотних готелів та щільної житлової забудови на узбережжі. До неї долучилися й екологи.

  Луїс Серільйо, еколог: "Цей закон не зашкодить мільйонам людей. Хіба що - кільком сотням, які купили нелегальний будинок, не знаючи про це. Гадаю, кожну справу треба розглядати окремо. Це життєво необхідно, щоби зберегти тутешню природу для всіх нас".

  Півроку тому в Іспанії вже запровадили мораторій на забудову найбільших з іспанських Болеарських островів - Ібіци, Майорки та Меноркі. Попри те, що туризм є головною статею економіки островів та приносить до бюджету сотні мільйонів євро, їхнє узбережжя передали під охорону держави.

  Юлія Куценко, Ксенія Новікова, 5 канал
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  Байкери долучилися до доброчинної акції "Серце до серця" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: