Уперше за 35 років до Нової Зеландії прийшла справжня зима

  Уперше за 35 років до Нової Зеландії прийшла справжня зима. Потужний снігопад та рвучкий вітер спричинили затори, скасовані авіарейси, закриті школи. Утім, новозеландці ставляться до снігу, як до неочікуваного подарунка.

  У цій країні - завжди літо, навіть якщо за календарем у півкулі має бути зима. Проте цьогоріч новозеландці побачили справжній сніг. Багато хто - уперше в житті.

  Ревін Рузерфорд, директор школи: "Я приїхав десь о восьмій, кілька дітей із села вже були тут і гралися, тож ми вирішили не зачиняти школу".

  Більшість шкіл і садочків - таки не відкрили. Зачинені й двері багатьох громадських закладів - бібліотек, басейнів тощо. Адже, доїхати до них засніженими дорогами дуже складно. Комунальники - не мають снігоочисного обладнання, а водії - досвіду кермування в подібних умовах. У аеропортах - скасовані всі рейси.

  Пасажир: "Мені немає куди подітися, доведеться сидіти тут, поки не відновлять рейси".

  Пасажир: "Я чекаю, поки погода покращиться. Хочу додому".

  Через негоду без світла залишилися кілька сотень будинків. Місцеві ЗМІ повідомляють про сотні ДТП. Уночі на одному з шосе поліція рятувала із заблокованих автомобілів понад сотню людей. Через засніжені дороги - порушені поставки продуктів.

  Водій: "У мене повна машина хлібу для сусіднього містечка. Уявляю, як там на мене чекають..."

  Утім, більшість мешканців Нової Зеландії подібну погоду стихійним лихом не вважають  Вони фотографують пейзажі та радіють несподіваному снігу. Погуляти по морозу випустили й пінгвіна "Щасливі лапки", який потрапив сюди з Антарктиди кілька тижнів тому. Його життя - врятували ветеринари столичного зоопарку. Завдяки аномальній погоді пінгвін нарешті почувається, як удома. За прогнозами синоптиків, холоди протримаються до середи.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд таки перегляне обгрунтованість засекречення справи Пукача
  Наступний матеріал
  Стартував розіграш футбольного Суперкубку Іспанії
  Теги: