Уникнути дефолту знову вдалося Греції

  Уникнути дефолту знову вдалося Греції. Понад три чверті приватних інвесторів - погодилися взяти участь у програмі списання держборгу Афін. Про це повідомляє тамтешній уряд.

  При обміні старих цінних паперів на нові - кредитори втратять понад половину інвестицій. Втім, іншого виходу у них не було: інакше - на країну чекав би дефолт та повне анулювання зобов`язань держави. Списання понад половини боргу Афін приватними інвесторами - було однією з передумов, за якої ЄС та МВФ погодилися виділити Греції нову позику у 130 мільярдів євро. Під тиском кредиторів - країна була вимушена ухвалити нову програму жорсткої економії. Це викликало невдоволення населення та масові акції протесту. Зокрема, людей обурює, що через програму скорочень держбюджету - безробіття у країні сягнуло вже 21-го відсотка.

  Анна Діамантопулу, міністр розвитку: "Це - дуже важливий день для майбутнього Греції. Ми налаштовані досить оптимістично, але усвідомлюємо, що попереду ще чимало роботи".

  Янніс Елефтеріу, мешканець Афін: "Кожен п`ятий зараз не має роботи, і це неймовірно сумно. Дуже сподіваюся, що найближчим часом ситуація покращиться, інакше на нашу країну чекає справжній соціальний вибух".

  Попередній матеріал
  Стрілялина у США
  Наступний матеріал
  Понад 10 млн. грн. потрібно на ремонт житомирської греблі на річці Тетерів
  Теги: