Понад 10 млн. грн. потрібно на ремонт житомирської греблі на річці Тетерів

  Понад 10 мільйонів гривень потрібно на ремонт житомирської греблі на річці Тетерів. Останні 15 років вона перебуває в аварійному стані. Час від часу гроші виділялися лише на латання дірок. Фахівці кажуть: без капітального ремонту дамба несе серйозну загрозу місту: у зоні підтоплення можуть опинитися десятки підприємств і майже дві сотні житлових будинків.

  Міську дамбу житомирець Олег Василенко може побачити з вікна власного будинку. Він живе біля самої річки вниз за течією. Пригадує: коли греблі на Тетереві не було, постійно потерпали від високої води.

  Олег Василенко: "Тоді кожен рік вода стояла на подвір’ї, а будинки, які були трошки нижче, хазяї випливали з подвір’я човном на берег. Тоді кожен рік ми починали і закінчували тим, що збирали усі речі, які у нас були в хаті і в любий момент старалися втекти".

  Дамбу збудували у 1965-му. Термін її експлуатації - 30 років. І щойно він сплив, фахівці визнали споруду аварійною і внесли її до реєстру об`єктів можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Нині гребля - вся у тріщинах. Якщо вона не витримає натиску води, це призведе до пошкодження сотень будівель, кажуть рятувальники.

  Микола Дідківський, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Житомирської міськради: "Це з десяток підприємств, це декілька споруд, це мережа водопостачання, це мережа газопостачання, це частково об’єкти енергетики, і порядку 160-ти будинків приватних, де проживають  мешканці нашого міста".

  Останні 15 років греблю лише латали. Нині ж,  порахували місцеві еменесники, на ремонт потрібно понад 10 мільйонів гривень. Їх планують просити у профільного міністерства. Водночас комісія, яка обстежила дамбу, зробила висновок: цьогорічні весняні паводки  їй не загрожують.

  Сергій Будішевський, начальник відділу планування та дій у надзвичайних ситуаціях міської ради: "Рівні води в річках знаходяться нижче тих звичайних показників. В даний момент різкої весняної повені не очікується".

  Житомирців - слова чиновників не заспокоюють.

  Оксана Карпович, місцева мешканка: "Їм потрібно говорити, вони мають так говорити, заспокоювати люд".

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомир, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Уникнути дефолту знову вдалося Греції
  Наступний матеріал
  Кілька тисяч румунських шахтарів влаштували демонстрацію у місті Петросані
  Теги: