Ультиматум Дамаску можуть висунути учасники конференції "Друзі Сирії"

  Ультиматум Дамаску можуть висунути учасники конференції "Друзі Сирії". У зустрічі беруть участь понад 70 країн. Від президента Сирії Башара Ассада - укотре вимагають припинення вогню та відкриття гуманітарних коридорів до регіонів, які найбільше постраждали від збройних сутичок. Ліга арабських держав та ООН також відправили до Сирії свого представника - колишнього генсека ООН Кофі Аннана. Його кандидатура - викликала схвалення навіть у Росії. Міжнародна спільнота сподіваються - його авторитет допоможе у припиненні конфлікту.

  У Тунісі учасників конференції зустріли - вуличним протестом. Кількасот прихильників чинного президента Сирії - прорвали кордон охорони. Зупинити їх вдалося - тільки на вході до готелю. В руках учасники мітингу тримали плакати з портретами президента Асада.

  На перше засідання групи з`їхалися міністри закордонних справ. "Друзі Сирії" - вимагають від Башара Асада припинити воєнні дії та якнайшвидше надати міжнародним організаціям гуманітарний коридор. Більшість учасників конференції - виступає за подальше посилення тиску на режим Асада. Гіларі Клінтон - закликала країни-учасниці бойкотувати сирійську нафтову промисловість, заморозити рахунки та припинити інвестиції. Чільник французького МЗС - заявив, що Євросоюз заморозить активи центрального сирійського банку з 27 лютого.

  Ален Жюппе, міністр закордонних справ Франції: "Уся міжнародна спільнота закликає запровадити план політичного розв`язання кризи, який запропонувала Ліга арабських держав. Це дуже хороший план. Ми плануємо посилити тиск на Сирію, щоби реалізувати його".

  Росія та Китай - відмовилися брати участь у конференції "Друзів Сирії". Вони не погоджуються з позицією групи. Ще на початку лютого Москва і Пекін - заблокували проект резолюції щодо Сирії в Раді безпеки ООН. Зокрема, Москва вважає, що запровадження гуманітарних коридорів- може стати початком введення іноземних військ до Сирії.

  Олексій Пушков, голова Міжнародного комітету Думи Росії: "Усі ці пропозиції відкрити гуманітарний коридор потрібно розглядати дуже уважно. Що вони означають? Це буде коридор для гуманітарної допомоги або підготовка для створення "вільної зони", яка згодом стане базою для певної форми інтервенції? Ми вже бачили подібне в Лівії".

  Представників офіційного Дамаска на конференцію Друзів Сирії - також не запросили. Бої в країні - не припиняються. Тільки напередодні, за даними правозахисників, у країні загинуло 90 людей.  

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Поради ВООЗ для вболівальників, що приїдуть на Євро-2012 в Україну
  Наступний матеріал
  У серіалі "Доктор Хаус" з`явилися українка і Кобзар [відео]
  Теги: