Українці здобули перемогу на кінофестивалі у Венеції

  Українське кіно визнали на венеційському кінофестивалі. Стрічка українського продюсера Олега Кохана "Жінки без чоловіків" здобула "срібного лева". А золоту нагороду отримав ізраїльський фільм "Ліван". Стрічка розповідає про ліванську війну 1982-го року. І складається з особистих спогадів режисера, Самоеля Маоса, який брав участь у конфлікті. Найкращими акторами стали британець Колін Фірт і росіянка Ксенія Рапопорт.

  Режисери Ізраїлю та Ірану здобули два головних призи кінофестивалю у Венеції - "Золотого" та "срібного" левів. Митці з держав-політичних опонентів, доводять - примирення потрібне. І кінематограф - найкращий початок для діалогу. Фільми "Ліван" Самуеля Маоза та "Жінки без чоловіків" Ширин Нешат мають гострий політичний і соціальний підтекст. "Ми не мали на меті звинуватити владу наших держав", кажуть режисери-переможці. Але кожен із них мріє, щоб деякі речі на Батьківщині - змінилися. Стрічка "Ліван" розповідає про страх і клаустрофобію учасників лівансько-ізраїльського конфлікту у 80-х роках. Режисер переповідає власний досвід, адже був учасником цієї війни. Фільм "Жінки без чоловіків" - про важку долю іранських жінок у середині минулого століття. Продюсував фільм українець Олег Кохан. Режисерка зізнається: стрічка має чимало паралелей із сучасним Іраном.

  Ширин Нешат, режисерка фільму, що здобув "Срібного лева": "Митці можуть привнести зміни у суспільство, змусити людей переглянути різні політичні теми, подивитися на них під іншим кутом зору. Кіно - той спосіб, яким ми розповідаємо наші історії, торкає людей особливим чином. Так не зможе жоден політик".

  Самуель Маоз, режисер фільму-переможця: "Вже 27 років я не плакав. І уже це вважав нагородою для тих, хто був на війні. Але після показу мого фільму, коли всі глядачі аплодували стоячи десять, п`ятнадцять хвилин, я навіть не знаю скільки... раптом сльози знову навернулися на очі. І оце - мій найбільший приз".

  Після нагород за найкращі фільми, увага преси прикута до найкращих акторів. Цього року переможцями стали британець Колін Фірт і росіянка Ксенія Рапопорт. Коліна Ферта нагородили за стрічку "Самотній чоловік". Він зіграв роль гея, який переживає втрату свого коханця. Психологічний трилер "Ла доппіа ора" дав нагороду і Ксенії Рапопорт. Свою нагороду вона присвятила режисерові картини.

  Ксенія Рапопорт:  "Це приз для усієї знімальної групи. Ми дуже пишаємося нагородою. Я присвячую її режисерові Джузеппе Капотонді, це його дебютна картина. Ми всі щасливі, бо це приз саме для італійського кіно".

  Колін Фірт: "Це неймовірний досвід. Венеція особлива для мене. Я дуже тісно пов`язаний із цією країною  Кінофестиваль у Венеції - один з найстаріших у світі, і має великий резонанс. Нагорода звідси - для мене дуже важлива".

  Венеційський кінофестиваль проводять від 1932 року. У конкурсі беруть участь повнометражні художні стрічки, які не демонстрували за межами країни-виробника. Та які не брали участі в інших фестивалях. Новинка цьогорічного заходу - спеціальна номінація для кіно, знятому у 3D форматі.

  Нонна Стефанова, Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  МВФ: наслідки кризи ще попереду
  Наступний матеріал
  Сьогодні - День танкіста (репортаж)
  Теги: