5.ua

Українці всього світу відзначили 200-ліття Шевченка

  Шевченківські дні – по всьому світу. У різних країнах та на різних континентах ушановують 200-літній ювілей Кобзаря. Організовують святкування українські громади, але участь у них беруть і місцеві мешканці.

  По всьому світу читають і співають вірші Тараса Шевченка.

  В Римі десятки українців вшанували Кобзаря урочистою літургією. Потому – рушили до пам’ятника Шевченку, де провели панахиду та заспівали «Заповіт».

  У Таллінні українська громада організувала концерт – запросила місцевих та українських виконавців. Участь у святкуванні взяли естонські дипломати, співробітники посольства України та громадські діячі.

  Тунне Келам, депутат Європейського парламенту: «Для меня это было так приятно, это украинский идентитет, как вы чувствуете украинский народ, мы мнгому научились».

  Вірші Кобзаря угорською прозвучали на святкуваннях у Будапешті, там українці зібралися на площі Тараса Шевченка та поклали вінки до пам’ятника.

  Понад 6 сотень українців у Португалії прийшли на урочистості щодо ювілею Шевченка. Святкування поєднали із молитвою за мир в Україні. Відправу організувала місцева греко-католицька церква. До неї долучився і португальський священик.

  Шевченківські дні у Лондоні переросли у мітинг проти російської агресії. Біля резиденції британського прем’єра вірші Кобзаря чергувалися із антиросійськими гаслами – протестувальники закликали владу Великої Британії запровадити суворі санкції проти кремлівських чиновників.

  Конкурс декламації віршів Шевченка, концерт, та покладання квітів до пам'ятника Кобзарю організували українці у Грузії. Кілька десятків людей у Тбілісі розгорнули українські прапори перед пам’ятником Кобзареві, щоби підтримати український народ.

  Олег Панфілов, журналіст: «У каждого народа есть свои писатели – просветители, которые предугадали будущее своих народов. Может быть, тогда страны выглядели не так, но Тарас Шевченко предугадал, что будет с украинцами, которые наконец начнут освобождаться после многочисленных войн, после многочисленных преследований. И то, что 200-летие Тараса Шевченка происходит сейчас, когда в Украине произошла революция, это очень показательно».

  Не забули про ювілей поета і за океаном. В австралійському Мельбурні у королівському саду читали вірші Шевченка.

  Одна з найбільших українських діаспор у світі – канадська – святкування двохсотріччя поета поєднала із вшануванням пам'яті загиблих на Майдані.

  У Сполучених Штатах ювілей Кобзаря святкували музично – хор Йельського університету заспівав «Реве та стогне Дніпр широкий», а бандуристи каліфорнійської школи українознавства виконали низку творів за мотивами поезії Шевченка.

  Ольга Дацюк, Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Одесити влаштують пішу ходу до Криму на підтримку українських вояків
  Наступний матеріал
  Штаб українського флоту вдруге залишився без струму
  Теги:
  Loading...