5.ua

Українці, що живуть у Франції відслужили першу службу у Церкві святих Бориса і Гліба [відео]

   

  У цих стінах церковні співи не лунали вже більше 100 років. Храм у місті Санліс під Парижем  збудували у 1706 році. Спочатку так працювала лікарня. Пізніше були музеї та архів. І тільки нині будівля відродилась як храм божий.

  А все завдяки українцям. Бізнесмени зі Львова та прихожани української греко-католицької церкви об’єднались аби придбати стару будівлю за 203 тисячі євро. Першу службу у храмі на честь святих Бориса та Гліба відслужили  єпископи з Франції та Лондона. Тески святих.

  Владика Гліб, Єпископ УГКЦ Великої Британії та Ірландії: «Приходити до своєї церкви і в своєму обряді. В своїй мові помолитися – це є велика підтримка для наших людей».

  Владика Борис, єпископ УГКЦ Франції і країн Бенілюксу: «Ще цієї зими ми не зможемо розпочати - мусимо робити проекти. Ми передбачаємо, що можливо ми відділимо таким мезанином. В цій частині буде храм. Там буде культурний центр. Двоповерховий».

  До містечка Санліс українців потягнули корені. Там  свою резиденцію розбудовувала ще  французька королева українського походження Анна. Дочка Ярослава Мудрого.

  Дар’я Феденко, «5 канал»: «Мрія української діаспори - правити службу у цій церкві. Це власне теж сан ліс 2 кроки від тої церкви, яку купила греко-католицька церква. Тут у 1066 році Анна Ярославна збудувала монастир св.  Вікентія. Але, нажаль, нині будівля не продається. Тут приватний навчальний заклад».

  Та час від часу священикам дозволяють проводити там служби. На одній з них і помітили особливий зв'язок з батьківщиною - тризуб на одному з вітражів. 

  Отець Михайло, Настоятель храму святого Володимира (Париж): «Коли заходиш перший раз до церкви звичайно розглядаєш. Для мене то є тризуб».  

  В Європі  діють кількасот українських греко-католицьких церков,- підрахували священики. Кажуть храми стають  соціальними центрами для мігрантів. У Санлісі приймати людей зможуть вже навесні,- коли завершать оздоблення храму всередині.  А поки за пам’яткою доглядатиме Василь Боднарук. Він єдиний з українців живе в містечку. Напередодні першої служби з сином Назаром вони готували церкву до приїзду гостей.

  Назар Боднарук: «Помити підлогу, стіни, вікна».

  Василь Боднарук: «Нас це буде тут тривати. Завжди тягне додому і я вже в такому віці думаю,- чи вартує тут лишатися на зовсім чи ні. Так як сан ліс тут відкривається церква, сюди будуть приїжджати українці. Ми трошки скучаєм за нашими. І хотілось би щоб більше наших сюди приїжджали».

  Дар’я Феденко та Іван Довганик, з Франції, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  До Севастополя повернувся бойовий корвет «Тернопіль»
  Наступний матеріал
  Масштабна пожежа спалахнула цієї ночі у Києві
  Теги:
  Loading...