UA перший Суспільне мовлення
UA перший Суспільне мовлення 5 канал

Українці не голосуватимуть за учасників "Євробачення-2019": у НСТУ розтлумачили правила конкурсу

Національному мовнику тепер доведеться мати справу з Європейською мовною спілкою – організатором конкурсу

Хто не співає, – той не голосує. Українці не зможуть голосувати за учасників "Євробачення-2019", яке відбудеться в Ізраїлі, оскільки представники України не братимуть участь в конкурсі. Ці правила розтлумачили в Національній суспільній телекомпанії. Там взяли на себе провину за ситуацію, що склалася, хоча дорікнули і законодавцям, що на 5-му році війни досі так і не існує чітких правил співпраці представників шоу-бізнесу із країною-агресором. Ірина Герасимова далі.

Синьо-жовтий прапор на сцені в Тель-Авіві не майорітиме. Це рішення остаточне, пояснює суспільний мовник, який відповідає за національний відбір конкурсантів. Хоча до 10 березня, – а це кінцева дата подачі заявок від країн-учасниць, – ще можна встигнути призначити виконавця без публічного відбору, але в Національній компанії цього не робитимуть.

"Ми маємо таке право. І раніше, я знаю ці історії, як саме призначалося: не питаючи ні суспільство, або напряму з Кабміном, або за гроші, або ще якось. І ні в кого в суспільстві за це питань не виникало, а тому що УТ-1. Можна, ми будемо не УТ-1 і не будемо призначати нікого, а будемо слухати суспільство, хоч воно й настільки розтрощене?" – прокоментував ситуацію голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія.

Саме через думку суспільства і резонанс у національній компанії вирішили не їхати на "Євробачення". Адже надто багато обурень спричинила постать переможниці нацвідбору Марув, у якої заплановані концерти в Росії.

"Ми передбачили ризики, вони дуже високі. Ви знаєте, тренер Марув – Сергій Лазарєв. Ви уявіть просто поведінку там, вони друзі", – зауважив Аласанія.

Саме Сергій Лазарєв представлятиме країну-агресора на "Євробаченні-2019". Щоб позицію Марув потім пропаганда Кремля не використала як демонстрацію дружби, а не війни, між українцями та росіянами, організатори пропонували співачці підписати контракт. У ньому йшлося про відмову від російського туру, передачу прав на пісню, заборону змінювати танцювальний номер і т.д. Сім годин, каже національний мовник, вели переговори з продюсерами співачки і самою Марув. Але сторони згоди не дійшли. Тепер переможниця національного відбору заспокоює своїх фанатів і просить змиритися.

"Я б дуже хотіла вас попросити трішки зменшити обороти і прийняти це спокійніше, як це зробила я. Агресією ніколи нічого не вирішується. Тому я б хотіла попросити вас не вступати в провокації", – прокоментувала співачка Ганна Корсун.

А Національному мовнику тепер доведеться мати справу з Європейською мовною спілкою – організатором конкурсу. І пояснити свої причини неучасті в "Євробаченні" так, щоб не потрапити під санкції.

"Це питання наших переговорів з Європейською мовною спілкою. Вчора їм було повідомлено про наше рішення і розпочато переговори. Тому, рішення – як далі буде з НСТУ – буде ухвалено лише в результаті переговорів, але штрафів, як таких, не передбачено правилами", – пояснила голова делегації "Євробачення-2019" від України Оксана Скибінська.

Провину за провал цьогорічного нацвідбору Суспільний мовник повністю взяв на себе, хоча зізнався – фільтрував учасників не він. А організатор відбору – телеканал СТБ. І ще НСТУ дорікає депутатам, які і досі не спромоглися ухвалити необхідне законодавство, яке б регулювало роботу зірок шоу-бізнесу як в Україні, так і за її межами.

"До цих пір немає закону про роялті. Політики вибігли і попіарилися на цьому кейсі? Прийміть закон про роялті, а не лише закон про гастролі в РФ. Нам не подобається те, що артисти їздять у Росію. Це не красиво, це як танцювати перед сусідом, який вбив твого собаку і поранив твою дружину. Хочете заборонити – забороніть, але спочатку зробіть умови тут", – наголосила член правління ПАТ "НСТУ" Олександра Кольцова.

Саме закон про гастролі та концертну діяльність українських виконавців у Росії та на тимчасово окупованих територіях просять урядовці депутатів ухвалити невідкладно. Таке рішення ухвалили на засіданні в середу. А після врегулювання ситуації законодавчо, – і правила нацвідбору будуть змінені.

Щоб наступного року ситуація не повторилася. Хоча в разі цьогорічної перемоги Сергія Лазарєва з Росії, "Євробачення-202"0 для України не існуватиме. Бо до агресора українських виконавців держава не відправлятиме.

Ірина Герасимова, Віктор Прокопенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Люди бояться, постійні вибухи під хатами": бойовики облаштували укріплення в будинках житлових районів Сокільників
Наступний матеріал
Скасування статті про незаконне збагачення: реакція антикорупційних відомств та ЄС
Loading...

Відмова України від участі в "Євробаченні-2019": прес-конференція – відео

Україна не братиме участі в "Євробаченні-2019" – НСТУ

Відома французька співачка випустила кліп на пісню Kiev: соцмережі відреагували на назву

Паразити в законі: як "хлопчики" в укроборонки 250 мільйонів "напозичали" – "БлогПост"

Україна може взагалі відмовитися від участі в "Євробаченні" – член правління НСТУ

Ще один фіналіст нацвідбору відмовився представляти Україну на "Євробаченні-2019"