Український лікар та британський і американський журналісти загинули в Лівії

  Український лікар та британський і американський журналісти загинули в Лівії. Вони стали жертвами ударів військових, лояльних до Каддафі, по Місураті. Вітчизняне міністерство закордонних справ підтвердило смерть громадянина України. Британський журналіст Тім Хетерінгтон та американський Кріс Хондорс були в групі кореспондентів, по яких, за словами очевидців, навмисно завдала удару лівійська армія. Уряд Лівії зараз встановлює обставини інциденту. Проте його речник уже заявив, що військові не могли цілеспрямовано атакувати журналістів.

  Виїхати з Місурати, що сьомий тиждень поспіль перебуває в облозі, намагався загиблий український лікар. Про це повідомили місцеві медики. У вітчизняному міністерстві закордонних справ  повідомляють - ще один громадянин України під час обстрілу зазнав поранень.

  Речник шпиталю Місурати: "Упродовж останньої доби в Місураті загинули дев`ять людей. Серед них - журналісти, лікар і медсестра. Сто двадцять осіб - зазнали поранень".

  Серед загиблих унаслідок бойових дій в Місураті - відомі британський та американський журналісти. 

  Тім Хетерінгтон чотири рази ставав лауреатом за найкращу міжнародну фотографію року. Також він відомий як один з режисерів документального фільму "Рестрепо" про війну в Афганістані. Американський кореспондент - Кріс Хондорс працював фоторепортером агенції "Гетті Імейджс". Він був лауреатом численних міжнародних премій в галузі журналістики.

  Гільєрмо Червера, іспанський журналіст: "Я разом з іншими кореспондентами працював у групі на одній з вулиць Місурати. Ми потрапили під обстріл і почали втікати. Раптом поблизу нас стався вибух. Ми забрали поранених і відвезли їх до лікарні".

  Мусса Ібрагім, речник уряду Лівії: "Ми не вбиваємо тих, хто не воює проти нас. Зараз перевіряємо обставини інциденту, подробиці оприлюднимо після даної процедури. Це - війна, під час бойових дій гинуть багато людей. Висловлюємо свій жаль з приводу всіх жертв".

  Організація об`єднаних націй відмовилася від пропозиції Євросоюзу надавати військовий ескорт кораблям з гуманітарною допомогою, які прямують до Лівії. Представники ООН зазначають, що такі дії можуть бути розцінені як порушення резолюції Ради Безпеки. Повстанці відхилили пропозицію лівійського уряду про перемир`я. Представники опозиційної перехідної національної ради заявляють, що не складуть зброї до повного усунення Муаммара Каддафі від влади.

  Олександр Войтко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Горан Брегович в Україні [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Співчуття з приводу загибелі українського лікаря в Лівії висловив секретар ООН
  Теги:
  Loading...