5.ua

Українські заробітчани зібралися в італійській Помпеї аби спільно відзначити Різдво

   

  Василь: «Хвилювання, хвилювання, хвилювання».

  Василь хвилюється, бо вперше у житті бере участь у вертепі. За підтримку - дружина та донька - вони ангели. Своєю роллю Ірода не дуже задоволений. 

  Василь: «Мені більше роль воїна подобається. Там менше слів треба вчити».

  Вітати з Різдвом вертеп буде українців з греко-католицької парафії у місті Помпеї біля Неаполя. Своєї церкви вони не мають, але збираються у римо-католиків. Архієпископ Томасо Капуто радий такій дружбі.

  Томасо Капуто, Єпископ м. Помпеї: «Хочу щиро привітати вас з Різдвом. Ісус Христос народився і став людиною, щоб нам дати нове життя, яке означає бути таким же як і Бог, а саме через віру, любов та милосердя до тих, хто є біля нас».

  Марія Сольська: «Ми поважаємо наші традиції і у нас є 12 страв. Починаємо з куті, є голубці, є салати які з рибки готувалися. Вареники з вишнями з капустою, картошечкою. Все так як на Україні».

  Маленька дівчинка: «Пампушки, кутя, вареники, рибу мама взяла..... мам що ти ще брала?»

  Страви люди готували вдома. Продукти замовляли спеціально з України. Бо своє – найсмачніше.

  Світлана: «Цю сільодку я купила в нашому українському магазині. З України приїхала».

  На варениках вирішили поворожити. У деякі з них поклали монети, перець і сіль.

  Надія: «Так що хто з’їсть вареники в яких будуть гроші той буде в цьому році багатий. Хто знайде сіль тому життя буде солоне а хто з’їсть перець, тому життя буде перчене».

  Довго чекати не довелося.

  Андрій: «Я збираю собі гроші, щоб купити helikottero на telekomandato…… а я не знаю як це казати..... літак з пультом».

  Італійським гостям українські традиції до вподоби.

  Магдалена: «Надзвичайно смачно. У нас італійців у ніч перед Різдвом святковий стіл скромніший. Ми готуємо тільки рибу, а вже на саме Різдво їмо м'ясні страви».

  Спільні різдвяні вечори в Італії для українців - звичайна практика. У такий спосіб греко-катОлицьким священикам вдається об'єднувати українську громаду. Адже не всім вдається повернутись до України на Різдво.

  О. Андрій Євчук, Парох греко-католицької парафії у м. Помпеї: «Я думаю що тут витворюється свій символізм – це об’єднати наших українців тут за кордоном. Дати їм відчути далі українцями навіть на відстані 2000 км від рідної землі та рідної оселі. І найбільше це святкувати Різдво по-українськи».

   Тарас Семенюк, Дмитро Литвинчук. Помпеї. Італія, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Звільнився з крижаного полону російський корабель «Академік Шокальський»
  Наступний матеріал
  У Львові урочисто відкрили шопку
  Теги:
  Loading...