5.ua

Українське питання на розгляді у Раді ЄС: підсумки дня

  Ситуація в Україні стала головним питанням, яке обговорюють міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу в Люксембурзі.

  Рада ЄС уже схвалила надання фінансової допомоги Києву й звернулася до Росії з вимогою зупинити диверсійні дії в східних областях України.

  Захоплення бойовиками адміністративних будівель на сході України стало головною темою Ради Євросоюзу в Люксембурзі. Міністри закордонних справ країн-членів ЄС, які беруть у ній участь, впевнені, що до організації диверсій причетна російська влада. Через це вони готуються запровадити нові санкції проти Москви.

  Рада Євросоюзу також схвалила надання фінансової підтримки Україні в понад півтора мільярда євро. Вона складатиметься з мільярда - середньострокової позики та 610 мільйонів - макрофінансової допомоги. Більша частина з цих грошей підуть на покриття термінових потреб платіжного балансу. Міністри закордонних справ країн-членів ЄС розширили й перелік осіб, проти яких запроваджені санкції з 18 до 22. Імена чотирьох нових фігурантів цього списку оприлюднять 15 квітня. Серед людей, рахунки яких на території Євросоюзу заморозили ще на початку березня, - президент-утікач Віктор Янукович, його сини Олександр і Віктор, колишній прем’єр-міністр Микола Азаров, брати Андрій та Сергій Клюєви, екс-генпрокурор Віктор Пшонка та бізнесмен - Сергій Курченко.

  Олександр Войтко

  Попередній матеріал
  Секретаріат Кабміну визначив перелік автомобілів, які виставить на аукціон
  Наступний матеріал
  Українці Америки просять США надати Україні статус союзника НАТО
  Теги:
  Loading...