Авіакомпанія "Українські вертольоти"
Авіакомпанія "Українські вертольоти" ukrcopter.com

Українська приватна компанія відправила до Туреччини чотири вертольоти на допомогу в боротьбі з пожежами

Читайте по-русски
Україна надала Туреччині допомогу абсолютно безкоштовно, в той же час російські рятувальники згодні працювати тільки за гроші

До Туреччини прибули чотири українські вертольоти Мі-8 МТВ-1, які гаситимуть пожежу у важкодоступних гірських районах, зокрема в темний час доби. Про це повідомляє турецьке інформагентство Anadolu.

До гуманітарної ініціативи української влади надати Туреччині допомогу в гасінні масштабних пожеж приєдналася приватна авіакомпанія "Українські вертольоти", яка на безоплатній основі направила в Стамбул чотири багатоцільових модернізованих вертольоти з екіпажами в кількості 40 осіб. Вони гаситимуть лісові пожежі на півдні країни не тільки вдень, а й уночі.

Як відомо, раніше Україна надала Туреччині два пожежних літаки Ан-32П зі складу авіації ДСНС України. Таким чином Україна зробила один з найбільших внесків за кількістю наданих повітряних суден для гасіння пожежі. В даний час український флот в Туреччині становить шість одиниць авіаційної техніки: два літаки Ан-32П і чотири вертольоти Мі-8 МТВ-1.

Загалом, для допомоги в боротьбі з цим природним лихом шість країн світу відправили до Туреччини 18 повітряних суден. Однак не всі з них працюють на безоплатній основі. Турецькі джерела зазначають, що авіатори Російської Федерації, яка надала п'ять літаків Іл-76 та три вертольоти Мі-8, працювати безкоштовно відмовилися.

Нагадаємо, що зі страшними лісовими пожежами досі борються на південному узбережжі Туреччини, хоча більшість займань взяли під контроль, звітує влада. Проте сім осередків вогню не вдається ліквідувати. Пожежі забрали життя вісьмох людей. За даними ЗМІ, відповідальність за пожежі в Туреччині взяла на себе організація, пов'язана з курдами, – "Діти вогню".

Із полум’ям борються понад чотири тисячі надзвичайників. Вони використовують 16 літаків та більш як пів сотні гелікоптерів. Допомагають і волонтери, зокрема, з України. Європейський Союз теж пообіцяв надіслати літаки для гасіння пожеж. Рятувальні групи мають прибути з Хорватії та Іспанії.

Ускладнюють роботу температура понад 40 градусів за Цельсієм, сильні вітри і низька вологість повітря. Ті регіони, де нині найбільше палають ліси, останні місяці страждали від посухи.

Попередній матеріал
Стало відомо, коли український криголам почне свою першу експедицію
Наступний матеріал
На Тернопільщині виявили 52 випадки "Дельта"-штаму коронавірусу
Loading...