Українська діаспора в Італії відзначила 20-річчя Незалежності

  20-річчя Незалежності України із запізненням відсвяткували в Італії. Місцева громада перенесла урочистості на місяць, оскільки 24 серпня багато італійських українців гостювали на Батьківщині. В Італії натепер мешкає одна з найчисленніших українських діаспор.

  Згідно статистичних даних МВС Італії, на Аппенінах проживає 190 тис. українців, натомість неофіційна статистика говорить про пів-мільйона осіб. З огляду на це, Україна входить до п’ятірки держав за кількістю своїх громадян, які проживають в Італії.

  День незалежності, хоч і з деяким запізненням, одна з найбільших громад Італії святкує у найвідомішому театрі Риму - Елісео. На його вході натовп українців, здебільшого молодь. Організатори вирішили зібрати усіх у театрі, щоби підняти українцям настрій.

  Олесь Городецький, організатор свята: "Ви знаєте, що люди у нас працюють не на престижних роботах, ми хотіли, щоб вони просто сьогодні відчули себе вільними людьми, власне і для цього ми їх запросили в один з найкращих театрів Риму".

  На сцені театру - українська скрипалька Анастасія Петришина. Дівчина родом з Івано-Франківська, хоча вже кілька років живе та навчається у Болоньї. Шістнадцятилітня музикантка акомпонує видатному італійському співаку Андреа Бочеллі. 

  Видатний рок-музикант Тарас Чубай приїхав з України до Риму спеціально на святкування. А от ще один знаний українець - книговидавець Іван Малкович - приїхав, як гість. Утім, довелося вийти на сцену. Глядачі від почутого - в захваті. І не лише українці.

  Альберто Васконі: "Перш за все мені сподобалася простота, чесність та відкритість українців. Це народ з великою історією та культурою".

  Серед гостей урочистого концерту почесний гість - Стефан Романів. Генеральний секретар світового конгресу українців мешкає в Австралії, утім проігнорувати святкування у Римі не зміг.

  Стефан Романів, генеральний секретар Світового конгресу українців: "Нас єднає те, що 20 років тому українська нація визначила самостійну українську державу. Сьогодні ми її удосконалюємо. Але мусимо пам’ятати, що нашу державу ще треба скріпити".

  Після урочистого концерту в театрі - на Апеннінах влаштують ще й дні української культури. Про Україну італійцям розповідатимуть упродовж жовтня.

  З Риму - Тарас Семенюк, Лука Михайлович, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Греція страйками зустріне ревізорів МВФ, ЄС та Європейського центробанку
  Наступний матеріал
  Ректор НаУКМА передумав карати Дарину Степаненко
  Теги: