Греція страйками зустріне ревізорів МВФ, ЄС та Європейського центробанку

  Масштабними страйками зустрічає Греція міжнародних ревізорів. Цього тижня посланці з МВФ первірятимуть, чи ефективно Афіни витрачають кредити. Точна дата їхнього приїзду дотепер невідома, але грецькі профспілки уже протестують. Попереджувальний страйк провели столичні перевізники.

  У понеділок в Афінах зупинилися трамваї, метро та приміські потяги. На кілька годин до страйку приєдналися автобуси та тролейбуси. У столичному аеропорту диспетчери відмовилися працювати понаднормово. Таким чином перевізники опираються масовим скороченням. Їх очікують від нового пакету заощаджень, що передбачає зведення усіх видів транпорту до єдиної служби.

  Яніс Вассалос, працівник трансортної галузі: "Якщо так триватиме і надалі - метро, тролейбуси та автобуси втрачатимуть працівників, транспорт ходитиме раз на годину. Якщо уряд цього домагається, то нехай насолоджується результатом!"

  Іліас Протас, працівник трансортної галузі: "Я в цій професії уже 22 роки, а деякі мої колеги - ще більше. Що нам тепер робити? Ситуація вбивча".

  Звільнити державного службовця у Греції непросто - заважає Конституція. Але перед загрозою дефолту уряд знайшов спосіб. 30 тисяч бюджетників переведуть до "трудового резерву". Протягом року вони не працюватимуть зі збереженням половини зарплати. Якщо ж за 12 місяців не знайдуть нової роботи - будуть звільнені.

  Затикають бюджетні діри і за допомогою податків. Один із них - на нерухомість - планують включити до рахунків за електрику. Голосуватимуть у парламенті з цього питання у вівторок. Але енергетики уже відмовляються обробляти такі рахунки, а їхні клієнти - сплачувати.

  Едді Карафіян, власник ювелірної крамниці: "Люди не витрачають грошей, ми нічого не продаємо. Не знаю, з чого уряд узагалі думає збирати податки".

  Чи зможе Греція назбирати грошей до бюджету - мають оцінити ревізори з так званої "трійки" - МВФ, ЄС та Європейського центробанку. Їх очікують уже цього тижня. До їхнього візиту транспортники готують новий страйк. Цього разу - дводобовий і всезагальний.

  Вангеліс Агапітос, економіст: "Міністр фінансів запевняє, що ми одержимо наступний транш кредиту. Але для цього він мусить переконати "трійцю", що бюджет наступного року - під контролем. Гадаю, цього разу до наших фінансів приглядатимуться особливо уважно".

  Від висновків ревізорів залежить, чи одержать Афіни транш у 8 мільярдів євро, без якого зазнають дефолту вже всередині жовтня. В кулуарах ЄС уже подейкують - на найближчому засіданні міністрів економіки єврозони гроші Афінам можуть не дати. А тому президент Греції у вівторок вирушає на переговори до найбільшого кредитора - Німеччини.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Платіні задоволений підготовкою Львова до Євро-2012
  Наступний матеріал
  Українська діаспора в Італії відзначила 20-річчя Незалежності
  Теги: