Українська делегація відвідала постраждалі від цунамі райони Японії [відео]

  Понад сто п`ятдесят тисяч мешканців пінічно-східних регіонів Японії рік тому залишилися без житла внаслідок руйнівного землетрусу та цунамі. Найбільше від стихії постраждали префектури Міяге, Фукусіма та Івате. Про те, як живуть сьогодні мешканці постраждалих регіонів - у репортажі Наталії Жижко.

  Кікоші Росіо: "Землетрус стався о другій сорок шість. Нас одразу евакуювали з небезпечного місця. Спочатку ми жили в школах. Але місця для всіх там не вистачало. Того дня було дуже холодно, продуктів у магазині не було. Це жахливі спогади і дуже болісний день".

  Шістдесятип`ятирічний Кікоші Росіо до землетрусу жив поблизу аеропорту міста Сендай. Тепер він і його колишні сусіди мешкають у містечку Мітадзоно. У річницю трагедії будинки для переселнців відвідала делегація з України. Своє нове, дуже скромне житло, японці ретельно оберігають від сторонніх очей. Утім, українських гостей запросили всередину.

  Кіт на ім`я Котура - єдине, що встигла забрати із собою, рятуючись від цунамі, родина Хосі. Домашнього улюбленця в останню мить витягли із затопленого будинку. Він і є розрадою в новому помешканні.

  Хосі Сатока: "Я живу тут із чоловіком. Умови тут далекі від нормальних,  дуже тісно. Удвох ми ще даємо собі раду, але більше людей тут не помістилися б. Заспокоїти себе нічим. В нас немає виходу з цієї ситуації, з цих будинків".

  Мешканці Мітадзоно не знають, як довго житимуть у таких умовах. Але зампокоюють себе тим, що мають бодай якийсь дах над головою.

  Сако Таїко: "Ми мали свій будинок і ніколи не думали, що можна жити в такому тісному  приміщенні".

  Кікоші Росіо: "Приміщення будували дуже швидко для тимчасового перебування. Тому, коли холодно - тут холодно, коли жарко - тут жарко. Але ми не повинні нарікати, бо в нас є, де жити".

  Тимчасове житло розташоване неподалік від міста Наторі. Минулорічний землетрус зруйнував його майже повінстю. І через рік після нищівної стихії тут залишаються уламки від човнів і будинків, фундаменти того, що колись було затишним житлом.

  Найбільше у місті постраждав район Юріаге. Тут майже ніхто не вижив. Хвиля цунамі, яка накрила будинки, сягала дев`яти метрів.

  У річницю землетрусу люди кладуть квіти і запалюють свічки. У будинку культури міста Наторі урочиста і сумна атмосфера. У залі - сотні людей. Затамувавши погляд вони розглядають фото рідного міста до того, як стихія повністю змінила його.

  З Японії, Наталія Жижко, Олексій Тищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Сингапурі стартувало екологічне лазерне шоу
  Наступний матеріал
  ПАРЄ: вибори в Абхазії та Південній Осетії не можуть бути легітимними
  Теги: